5.00 / 1 oy

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS Hatası ve Çözümü

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatasının ortaya çıkma sebebi, hata kodundan da anlaşılabileceği gibi siteye ulaşırken çok fazla yönlendirmeye maruz kalmaktır. DNS sunucularında bir internet sitesinin www ön eki için A kaydı ne ise siteye erişmek istediğimizde tarayıcının bizi yönlendirdiği IP adresi de budur. Ancak sunucular arasında uygulama ya da barındırma tercihlerinden kaynaklanan yönlendirmelerin sayısı fazla olduğunda ya da kısır döngüye girdiğinde güvenlik gereği ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hata kodu ile erişim sonlandırılır.

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası, yönlendirme döngüsü olarak da tanımlanabilir ve büyük oranda sunucu kaynaklı bir hatadır, ancak DNS kayıtları yeni güncellendi ise farklı DNS sunucularından farklı A kayıtlarının aynı anda okunmasından da kaynaklanabilir.

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatasının en muhtemel çözümü, site yönetimi içerisindeki yönlendirmeleri bulmaktır. Plesk/CPanel gibi paneller üzerinden 301 yönlendirmesi, cloudflare gibi sistemlerin proxy yönlendirmeleri ya da uygulamanın kendi içindeki bir IP yönlendirmesinin bu hatayı almanızın temel sebebi olması kuvvetle muhtemeldir.

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer başlıkalar için;

bkz: Chrome Bağlantınız gizli değil hatası ve çözümü

bkz: Chrome Şifresi Veri ihlali kapsamında bulundu hatası

bkz: Chrome eklentisi CRX_Required_Proof_Missing Hatası

bkz: Chrome Unchecked runtime.lastError Hatası ve Çözümü

bkz: Chrome remote desktop'ta copy paste yapma hatası

bkz: Firefox Mozilla'da Sekmeniz Çöktü hatası neden olur ve çözümü nedir?

oissende

24.05.2021 00:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
ERR_TOO_MANY_REDIRECTS Hatası ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.