5.00 / 1 oy

Chrome Unchecked runtime.lastError Hatası ve Çözümü

Chrome geliştirici bölümünde konsolda (console sekmesi) sürekli bu hatayı görüyordum ve tam olarak: 

Chrome Unchecked runtime.lastError: The message port closed before a response was received

şeklinde görünüyordu. Sürekli olarak yetişecek işlerden dolayı bu hatanın neden olduğunu ve nasıl çözebileceğimi erteliyordum ama çok yorgun bir anımda konsaolda yine kırmızı ile 1 yazdığını görünce tamam dedim, an bu andır, çözelim şunu. Problem, tahmin ettiğim gibi Google Chrome'a eklediğim eklentilerden birisinden kaynaklanıyormuş. Önce google'dan baktım hangi eklentiler bu hataya sebep oluyorlar diye ama herkeste hata veren eklentiler bende olmayan eklentiler oldukları için teker teker bendeki eklentileri kapatarak açmak durumunda kaldım, ama sonuç olarak çözdüm.

Eğer aşağıdaki eklentiler Chrome'unuzda yüklü ise önce bu eklentileri kaldırmayı deneyin:

Norton Safe Web

MeddleMonkey

Norton Safe Search

Google Publisher Toolbar

Video Speed Controller

Kaspersky Protection

What a font

Spreed

Color Contrast Analyzer

Eğer bu eklentilerden hiç birisini kullanmamanıza rağmen tüm internet sitelerinde (lokal sunucu bile olsa) Chrome Unchecked runtime.lastError: The message port closed before a response was received hatası alıyorsanız, tüm uzantıları tek bir yerden görüp değiştirebildiğiniz 

chrome://extensions/ 

url'sine girin ve ektif olan eklentileri teker teker kapatarak hata veren bir sayfayı yenileyin. Bir eklentiyi kaldırdığınızda bu hatanın düzeldiğini göreceksiniz. Bu aşamada iki şeyden birisini yapabilirsiniz:

1. Hata veren extension'ı kaldırmak

2. Eklentinin erişimlerini sınırlamak

Bu kadar basit bir hata olmasına rağmen aylardır elim değmemişti, ertelenen işler ertelenmeye devam ettikçe gereksiz yere gözde büyüyorlar işte..

RainingCodes

15.02.2020 10:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome Unchecked runtime.lastError Hatası ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.