5.00 / 1 oy

En kaliteli diş fırçası markası hangisi?

Marketlerde çeşitli markalarda diş fırçaları satılıyor ve bu diş fırçalarının fiyatları hem modelleri, hem de markaları arasında çok büyük fiyat farklılıkları gösteriyor. Mesela Sensodyne Signal'den pahalıdır gibi bir genelleme yapsak sanırım kimse itiraz etmez. Ama Sensodyne diş fırçaları Signal diş fırçalarından kalitelidir gibi bir genelleme yapılacak olsa çok sayıda itiraz olur. Mesela ben diş fırçası seçerken mutlaka fırça kısmının kutusu olan ürünleri tercih ediyorum çünkü fırçanın herhangi bir yere temas edebileceği fikri beni tiksindiriyor. Sensodyne'in en pahalı modelinde bile bu koruma kabı olmadığı için Signal benim için daha tercih edilir bir ürün olmuş oluyor. Ayrıca Signal'ın fırçaları daha çok yöne daha farklı açılarla daha fazla fırça barındırdığı için dişlerimi de daha iyi (diş araları ya da arka damak kısmı gibi) fırçaladığını düşünüyorum ama Sensodyne de diş hekimleri tarafından daha fazla tavsiye ediliyor. Sonuç olarak ben de fiyat parametresinden bağımsız olarak sadece diş fırçası marka kalitesi algısı olarak marketlerde ya da internette satılan hangi diş fırçalalarını ne kadar kaliteli olarak değerlendirdiğinizi araştırmak istedim. Aklıma gelen yaygın markaları yazıyorum:

- Sensodyne

- Signal

- Oral-B

- Colgate

- Banat

- Paradontax

zerduest

16.11.2019 15:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Kasım 2021 08:31
    3

    kaliteli diş fırçası algısı için diş fırçası üreticilerinin yaptıkları en büyük uyanıklık daha büyük ve kalın tutma alanları yapmak oluyor. bir diş fırçasını tuttuğunuz yer ne kadar kalın olursa o kadar kaliteliymiş gibi bir hisse kapılıyor insan. ama sensodyne bu konuda çok şeffaf ve sadece diş fırçalarının uç kısımlarını farklı diş ve diş eti türlerine göre kabında yazdığı gibi sınıflandırıyor ve bu anlamda tüketiciyi yanıltmamış oluyor. ben de sensodyne kullanıyorum ve çok memnunum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En kaliteli diş fırçası markası hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.