5.00 / 1 oy

En iyi kişisel gelişim motivasyon kitabı hangisidir?

Hepimizin malumu iş hayatında bir adım ileri gidebilmek için sürekli bir yarış halindeyiz. Sürekli yeni eğitimler alıp yeni şeyler öğrenip bunu sertifikalarla belgeleyip cv'lerimize yazmalı; bir yandan sosyal medya profillerimizi aktif tutarken bir yandan da aktif network'lerimiz ile iletişimimizi koparmamalıyız. Buraya kadar yazdıklarım elbette eleştiriye açıktır ancak etrafımdaki herkes de kabul etse de etmese de bu tempoda tam olarak bu yazdıklarımı yapmaya çalışıyor. Asıl sorun motivasyon, sık sık neden kısacık hayatımızı bu tüm günümüzü alan stresli angaryalarla doldurduğumuzu sorgulamaya başladığımız an hemen internetten nerede kaç dönüm arsa alıp nerede nasıl en basit hayatı yaşayabileceğimizi sorgulayıp sonra metropol hayatında tiryakisi olduğumuz unsurları tekrar bu kısır döngüye geri dönüyoruz.

Benim bir kişisel gelişim kitabından beklentim, maddi varlıkların yönetimi ya da hayata bakış açısı gibi konularda bu sürecin içerisinden geçmiş birinin kaleminden bulduğu çözümleri okumak ve kendime pay çıkarmaktır. Bunun ötesinde NLP'ye de inanmam kuantum düşünce saçmalıklarına da.

Bu kriterlere uyan ve Türkçe çevirisi de olan kişisel gelişim kitaplarından beğendiklerinizi yazmanızı rica ediyorum.

xxcix

23.06.2019 17:34

Bu soru 5 kez yanıtlandı.

 • 25 Haziran 2019 12:29
  34

  Kitabın kapağında kocaman kişisel gelişim kitabıdır diye yazanlar genelde para tuzağı oluyorlar, bir de sizin bildiklerinizi geri size anlatıp salak yerine koyuyorlar. Ama bakış açınızı değiştirebilecek kitaplar için şunları okumayı deneyebilirsiniz:

  Savaş Sanatı - Sun-Tzu

  Şimdi'nin Gücü - Eckhart Tolle

  Alışkanlıkların Gücü - Charles Duhigg

  Martı Jonathan Livingston - Richard Bach

  Zengin Baba Yoksul Baba - Sharon L. Lechter

  Ferrari'sini Satan Bilge - Robin Sharma

  Dansla İşe Gitmek - Warren Buffett

  Bir Dünya Kurmak (Hüsnü Özyeğin’in Yaşam Öyküsü) - Rıdvan Akar

   

  Neleri okumamalısınız?

  - x adımda özgüven

  - y adımda mükemmel hissetmek

  - z adımda zengin olmak

   

   

 • 16 Eylül 2021 13:57
  6

  işletme kitapları okuyarak milyon dolarlık bir işletme kurmanız mümkün değil ama çok sevdiğiniz ve kendinizi geliştirdiğiniz bir hobide çok iyi uzmanlaşarak gerçek anlamda kişisel gelişim sağlayabilir ve bunu maddiyata da dökebilirsiniz. kimisi için yoga, kimisi için yazılım, kimisi için de yabancı dil eğitimi olabilir bu alan. ama bir derinliğe eriştikten sonra yerli basılı kitaplarla kendinizi daha fazla geliştiremeyeceğinizi bilmeli ve yabancı makalelere yönelmelisiniz

 • 6 Nisan 2022 03:14
  2

  bütün bu kitaplar iyi güzel hoş ama verdikleri gaz da saman alevi gibi gelip geçici. bunun yerine kendinize rol modeller ya da ücretsiz yaşam koçları (mentor gibi) bulmanız daha uzun vadeli ve somut motivasyon sağlar

 • 7 Kasım 2021 03:13
  0

  kişisel gelişimin de motivasyonun da kitapla uzun süreli olarak sağlanmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. motivasyon olarak gerçek hayatta size güç verecek motivasyonlarınız olmalı, kişisel gelişim konusunda da sürekli olarak örnek alacağınız ve sizi konfor alanından uzak tutacak rol modelleriniz olmalı. bunun için de ilgi alanlarınız konusunda daha zorlayıcı hedefler belirlemeniz bence tek mümkün yol olabilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En iyi kişisel gelişim motivasyon kitabı hangisidir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.