5.00 / 1 oy

En iyi Agatha Christie romanı hangisi?

Agatha Christie benim gözümde dünyanın en iyi polisiye roman yazarıdır. Kendisi İngiliz’dir. Disleksi hastalığı olduğu bu yüzden de eserlerini kendi söyler başkası yazar derler. Ayrıca İngliz gizli servisine hizmet ettiği de söylentiler arasındadır. Kitapları neredeyse her dile çevrilmiş ve miyonlarca satarak dünyanın her bir tarafına yayılmıştır.  O kadar çok polisiye ve dedektiflik romanı vardır ki henüz sayamadım. Tüm kitaplarını koleksiyon yapmak istediğim halde.

Hercule Poirot (dedektif) ve Miss Marple gibi bir karakteri herkesin yakından tanıdığı, ünü romanlarını aşmış karakterlerdir. Bu karekterlerin özellikleri çok zeki olmaları ve zor olayları kolaylıkla çözüme kavuşturmalarıdır. Romanlarındaki diğer karakterler ve konular genellikle asilzadeler, zenginler, gösterişli lüks malikaneler, sadık uşaklar, miras düşkünü akrabalar ve bir dolu entrikadır. 
Romanlarının en önemli özelliklerinden birkaçı sürükleyici olması ve kişilerin karakter analizini çok iyi tasvir etmesidir. Kısacası romanlarından birine başlamanız halinde bağımlılık yapacağını ve yazarın tüm kitaplarını okumak isteyeceğinizden eminim. Bu sebeple hangi romanı ile başlayayım diyenlere herhangi bir romanından başlayabilirsiniz diyebilirim. Fakat benim favorilerimden sadece ama sadece birkaçını aşağıya da iliştiriyorum.

 

  • On Küçük Zenci
  • Doğu Ekspresinde Cinayet
  • Bayan Mcginty’nin Ölümü
  • Murder Of Roger Ackroyd 
  • The Curtain

Sizin enleriniz arasındaki Agatha Christie romanı hangisi?

 

memet_hasta

17.12.2020 22:39

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En iyi Agatha Christie romanı hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.