5.00 / 1 oy

Elektrik kesintisi sonrası bilgisayar açılmıyor

Herkese merhaba, çok saçma bir deneyim yaşadım ve ne yapmam gerektiğini bilmediğim için bir öneri sunmak isteyen olursa diyerek bu soruyu ekliyorum. Bilgisayarda çalışırken elektrik birkaç saniye gitti ve geri geldi, evdeki tüm elektronik cihazlar sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor ama bilgisayarım kapandı ve öyle kaldı, şimdi açılmıyor. Elektrik kesintisi ile bilgisayarın geri açılmaması arasında nasıl bir ilişki olabilir ve bu durum bilgisayarıma kalıcı bir arıza vermiş olabilir mi?

Not: Notebook tipi bir bilgisayar ama bataryası öldüğü için söküp çıkartmıştım, dolayısıyla elektrik kesintilerinde bilgisayar kapanıyor, ama geri açılmaması çok saçma oldu.

Edit: Soruyu yazarken bilgisayarı fişten çekmiştim ve 5 dakika kadar bu şekilde kaldı, sonra fişe takıp açma tuşuna basınca açıldı :) Bilgisayarcı arkadaşlar bunun teknik sebebini benden daha iyi açıklayabilir diye tahmin ediyorum ama daha soruyu yazarken sorunum çözülmüş oldu, belki elektrik kesintisi sonrası bilgisayarı açılmayan başka kişilere de yol gösterici faydalı bir bilgi olur diye soruyu yine de yayınlıyorum. Tek yaptığım, açılmayan bilgisayarı fişten çekmek ve 5 dakika bekledikten sonra tekrar fişe takarak açmak oldu. Bilgisayarın elektrik detoxuna ihtiyacı varmış demek ki :)

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Sennheiser Bluetooth Kulaklık Ses Kısılmıyor ve Açılmıyor

bkz: MHRS Hastane Randevu Sistemi Neden Açılmıyor?

bkz: Amazon Prime Video Televizyonda Açılmıyor

bkz: Xiaomi Mi Box S Google Play Güncellemesi Sonrası Açılmıyor

bkz: Renault Fluence Bagaj Kapağı Açılmıyor

bkz: Playstation 4 Elektrik Kesintisi Sonrası Açılmıyor

ahmet çelik

30.04.2021 13:11

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Elektrik kesintisi sonrası bilgisayar açılmıyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.