5.00 / 1 oy

Thread stuck in device driver mavi ekran hatası çözümü

Merhabalar, bilgisayar artık çok yavaşladığı için format attım ve windows 10 işletim sistemi kurulu bilgisayarı kendi içerisinden sıfırladım, sıfırlarken de tüm dosyalar ve işletim sistemi sıfırlansın seçeneğini seçtim ve bilgisayarı bir nevi formatlamış oldum. Ama formatlama işleminden sonra bilgisayara driver'ları ve programları kurmaya çalışırken sürekli olarak Thread stuck in device driver yazan bir mavi ekran hatası almaya başladım.

Hata mesajına bakarak hatanın sürücülerden kaynaklandığını düşünüyorum ama aygıt yöneticisine baktığımda tüm sürücüler sorunsuz olarak kurulmuş olarak görünüyor, windows update'ler tamamlanmış ve herhangi bir yükleme işlemi kalmamış. Ama ben ne zaman google chrome ya da farklı bir tarayıcı kullanarak internetten bir dosya indirmeye başlasam birkaç saniye sonra bu mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum ve bilgisayarı yeniden başlatmak durumunda kalıyorum.

Bu hatanın sebebi hard diskteki bir bad sector olabilir mi? Ya da acaba windows'u sıfırlamak yerine windows kurulumu ile formatlasam ve diskleri birleştirip tekrar ayırsam problem çözülebilir mi? Ya da hatanın sebebi gerçekten bilgisayardaki ekran kartı ya da benzer bir donanımın sürücüsündeki uyumsuzluk olabilir mi?

israfil

10.10.2020 11:01

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Thread stuck in device driver mavi ekran hatası çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.