5.00 / 1 oy

403 - Forbidden: Access is denied Hatası ve Çözümü

403 hata kodu, erişim yetkinizin olmadığı bir sayfaya girmeye çalıştığınız zamanlarda sunucuların verdikleri bir hata kodudur. Sunucunuzun türüne göre bu hata kodunu 403 - Forbidden: Access is denied ya da 403 Forbidden – you don’t have permission to access ‘/’ on this server gibi görebilirsiniz.

plesk 403 error

403 hata kodunun en sık karşılaşılan nedenlerinin çözümleri için;

Eğer apache sunucuda php ile hazırlanmış bir site ise ya da wordpress/joomla gibi cms'ler kullanılarak hazırlanmış bir sitede 403 hata kodu alıyorsanız öncelikle .htaccess dosyasını kontrol etmelisiniz. Eğer yanlışlıkla .htaccess dosyasını sildiyseniz de manuel olarak tekrar oluştırabilirsiniz.

403 hatası almanızın bir diğer olası sebebi, application pool içinde yetkilendirmenin eksik ya da hatalı yapılmış olması olabilir. Erişim izinlerinizi plesk ya da cpanel gibi paneller üzerinden kontrol edebilirsiniz.

403 hatasını Windows IIS sunucularda ASP.NET ya da ASP.NET MVC türü uygulamalarda alıyorsanız ise kodlarınızda düzenleme yapmanız gerekebilir. Örneğin web.config dosyanızdan trust seviyelerini değiştirebilir ya da system.webserver satırını aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz.

<system.webServer> 
    <modules runAllManagedModulesForAllRequests="true" />
    ...

Öz Hakiki Bumblebee

06.11.2020 17:39

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
403 - Forbidden: Access is denied Hatası ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.