5.00 / 1 oy

Yönetilen Moddayken Mcafee Agent Kaldırılamaz Hatası Çözümü

Servise verdiğim bilgisayar formatlanmış ve içine de serviste Mcafee antivirüs programı kurmuşlar. Ben farklı bir güvenlik programı kullanmak istediğim için (Eset kullanıyorum) bilgisayarın içinde kurulıu olarak gelen Mcafee programını program ekle kaldır içerisinden kaldırmak istedim. Sistemde Mcafee adında üç farklı uygulama görünüyordu, ikisini nazlanarak da olsa kaldırdı ama sonuncu uygulamayı kaldıramıyorum. Mcafee programını kaldırmak istediğimde bilgisayar şu hatayı veriyor: yönetilen moddayken mcafee agent kaldırılamaz

İnternette bu hatanın çözümünü araştırdım, bulup anlayıncaya kadar biraz uğraşmam gerekti ama bende işe yaradığı için başka arkadaşların da ihtiyaç duymaları durumuna karşı buradan paylaşmak istedim.

Mcafee'yi bilgisayardan silmek isterken Yönetilen Moddayken Mcafee Agent Kaldırılamaz şeklinde bir hata alıyorsanız komut satırından kod yazarak Mcafee'yi kaldırmanız gerekiyor. Bunun sebebi ise C:\Program Files\McAfee\Agent\x86\frminst.exe dizinindeki exe dosyasını bir parametre ekleyerek çalıştırmak gerekiyor.

C:\Program Files\McAfee\Agent\x86\frminst.exe /remove=agent

Mcafee'yi kaldırabilmek için aşağıdaki adımları takip edin:

1.  Başlat çubuğuna cmd yazarak komut satırını (command prompt) çalıştırın.

2. Komut satırnda sırayla aşağıdaki kodları yazarak enter tuşuna basın.

C:\Program Files\McAfee\Agent\x86

frminst.exe /remove=agent

Bu kodlar, programınızın C:\Program Files\McAfee dizinine kurulduğu varsayımına göre çalışmaktadır. Eğer kodları yazmanıza rağmen hata alırsanız programınızın nereye kurulduğunu görebilmek için windows gezginini kullanabilirsiniz.

sadık

10.10.2020 15:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yönetilen Moddayken Mcafee Agent Kaldırılamaz Hatası Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.