5.00 / 1 oy

The underlying connection was closed hatası ve çözümü

Gecenin başında The remote server returned an error 550 hatası ve çözümü yazısında ASP.NET ile FTP protokolü üzerinden dosya yükleme işlemlerinde alınan hatalardan ve sebeplerinden bahsetmiştim. Bu yazıda da benzer durumlarda ortaya çıkan bir hata kodu olan The underlying connection was closed: The server committed a protocol violation. hatasından bahsedelim.

the underlying connection was closed

Not: debug="false" olduğu için bu temsili hata görselinde hata detayları görüntülenememiş.

Bu hatanın genel sebebi, sunucuya FTP protokolü ile göndermek istediğiniz dosyanın bir protokol ihlaline yol açmasıdır. Örneğin FTPS kullanıyor olmanız, SSL sertifikanız, hatalı parola ya da FTP kullanıcısı bilgileri ile FTP protokolünden sunucuya bağlanmaya çalışmanız bu hata kodunu görmenize neden olabilir.

En olası çözüm olarak ise (eğer ftp bilgilerinizden ve yetkilerinden kesin olarak eminseniz) kullandığınız FTP hesabının bilgileri ile erişim/güncelleme yetkisi olan klasörleri kontrol ettikten sonra aşağıdaki düzenlemeleri yapmaktır.

FtpWebRequest fwr;
fwr.KeepAlive = True;

 

Öz Hakiki Bumblebee

10.01.2021 04:39

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
The underlying connection was closed hatası ve çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.