5.00 / 1 oy

El için egzama ilacı ya da kremi tavsiyesi

Ellerimi sürekli olarak yıkamaktan ve kolonya kullanmaktan dolayı artık kurumaya başlayan derimin üzerinde sürekli olarak kaşınan ve kuruluğu geçmeyen bir bölge oluştu, biraz okuyunca elimde beliren şeyin egzama olduğunu anladım. Dermatoloğa gitmeye çekiniyorum çünkü salgın dolayısıyla evden çıkmamanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. İnternette yazan tavsiyelerde de katranlı doğal sabun kullanımı tavsiye edilmiş. Sıvı sabun ya da köpük sabun kullanmak ise egzama için zararlı olarak nitelendirilmiş. Kolonya da egzamayı azdıran bir diğer sık kullanmak zoruda kaldığımız ürün, artık onu da kullanmayı kesmeyi düşünüyorum. Dışarı çıkınca eldiven giydiğimde ellerim terliyor ve çıkartırken de neredeyse pudralı da olsa pudrasız da olsa eldiven elime yapışarak çıkıyordu. Plastik eldiven kullanımının da egzama için zararlı olduğunu düşünüyorum ama sağlık için buna alabileceğim tek önlem ellerimin üst kısmına birer peçete sardıktan sonra bir beden büyük eldiven kullanmak olacak çünkü eldivensiz dışarıda bir yere dokunma fikri bile şu an korkunç geliyor bana.

Şimdilik sudokrem almayı düşünüyorum egzamanın daha fazla ilerlememesi için ama başka egzama ilacı önerisi olan olursa diye de buraya soru açmak istedim. Hijyeni sakın elden bırakmayın ama aşırı hijyenin de deriniz için böyle problemlere yol açabileceğini de göz önünde bulundurun.

marcos

16.04.2020 20:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
El için egzama ilacı ya da kremi tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.