5.00 / 1 oy

Dropbox Paper nedir ve nasıl kullanılır?

Dosyalar üzerinde aynı anda ekip olarak ortak çalışmalar yapma gereksinimi tüm alanlarda kendini hissettirmiştir. Bir excel dosyası üzerinde 5 kişinin düzenleme yapabilmesi için herkesin işini bitirdikten sonra diğer kişiye düzenlenmiş dosyayı göndermesi gerekir değil mi? Dropbox Paper uygulaması sayesinde bu problem aslında bir süredir tarihe karışmış durumda..

Dropbox, hepimizin bildiği bir cloud depolama servisi. Dropbox Paper ise Google Docs gibi çalışıyor ve ücretsiz bir servis, Dropbox hesabınız ilr giriş yapmanız yeterli. Ekiplerin aynı dosya üzerinde eşzamanlı olarak çalışabilmesine imkan tanıyor ve bu sayede takımda görevli herkes bir öncekinin işi bitirmesini beklemeden kendi sorumlu olduğu alanı düzenleyebilmiş oluyor. 

Dropbox Paper'a masaüstü bilgisayar ile erişim sağlanabildiği gibi Android ve IOS uygulamaları da bulunuyor. Bu sayede tüm kullanıcılar tercih ettikleri cihaz ile dosyaları düzenleme ve paylaşma sürecine dahil olabiliyorlar. Benzer şekilde tek bir kullanıcının birden çok cihaz arasında dosya paylaşımı (dosya senkronizasyonu) yapması da mümkün olmuş oluyor.

Tasarımsal geliştirmeler konusunda da görseller, ses dosyaları ve videolar ekleme ve bütün bunları takım olarak yapabilmek çok kullanışlı özellikler. Tasarımlar ile yapılacak işler listesi de iç içe oldukları için zaman ve iş gücü yönetimi yapabilmek çok daha kolay.

Todo list'ler, iş zamanlayıcıları ve görev dağılımı gibi özellikleri sayesinde Dropbox zaten her ekibin kullanması gereken bir servis iken online eğitim hazırlamak gibi ortak projeler üzerinde çalışan takımların da Dropbox Paper uygulamasından yararlanmalarını tavsiye ediyorum.

zenon

25.03.2020 12:30

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dropbox Paper nedir ve nasıl kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.