5.00 / 1 oy

ikinci el kıyafet satın alan var mı?

Böyle bir sektör olduğundan bile benim daha haberim yokken insanlar ne platformlarda dijital mağazalar açmışlar da satış yapmaya başlamışlar görünce inanamadım. Google'da biraz arama yapınca haliyle tüm bu mecralar hakkında da binlerce şikayet olduğunu görmüş oldum. Çok pahalı markanın ürünlerini çok hesaplı olarak az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış halde satan kullanıcıların aşağıdaki konularda nasıl güvence verdiklerini merak ediyorum:

- Ürünlerin orijinalliğinden nasıl emin olunabilir? Öyle saatler ya da çantalar oluyor ki replikaları ile orijinallerini birbirlerinden sadece uzmanları ayırabiliyorken kim çıkıp da 10.000 TL'lik Louis Vuitton Bosphore çantanın orijinalliğine güvenip 2.000 TL verebiliyor?

- Sözlüklerde okuduğum kadarıyla çalıntı ürünlerin de satışları pazarlarda değil burada yapılıyormuş, bunun platformlar için bir bağlayıcılığı olmalıydı diye düşünüyorum

- Yakın zamanda çıkan bir rezaleti okuduğumda sinirlerim zıpladı. Az önce bahsettiğim gibi çakma bir ürünü orijinal diye satan (üstelik öğretmen) bir satıcı bir de utanmadan mesajla alışveriş yapan kullanıcı ile keriz vurgusu yaparak dalga geçiyor, üstelik platform da rezalet gündem oluncaya kadar hiçbir şey yapmıyor. Peki bu sistemin gündeme getirilmeyen rezaletler için güvencesi nedir?

aylagunes

09.08.2019 07:59

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Ağustos 2019 07:04
    0

    Bilinen iki site var internet üzerindenikinci el satış yapan. Ben henüz cesaret edemedim fakat arkadaşım düzenli olarak satıyor da alıyor da. Benim karşıma bildiğim marka çıkmadığı için cesaret edemedim. Ya da satan kişiler ile aynı şehirde oturmadığım için ortak noktada buluşamadık. Fakat bildiğiniz markaların bedenlerini rahatlıkla uygun fiyata satın alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek konu sadece ürünün ayıplı ve satan kişinin belirttiği gibi olmadığı durumlarda iade oluyor yoksa beden uymadı, beğenmedim deme lüksünüz yok. Bu konuya da tekrar satabilirsiniz diyerek çözüm getirmiş site yöneticileri. Mantıklı...

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
ikinci el kıyafet satın alan var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.