5.00 / 1 oy

Gelmeyen Aliexpress Siparişi Arrived At Facility Görünüyor?

Yaklaşık 1.5 ay kadar önce verdiğim aliexpress siparişi sistemden girip baktığımda arrived at facility olarak görüntüleniyor. Facility'den kasıt acaba teslimatın bana yapıldığını mı düşünüyorlar yoksa ptt kargo'ya iletildi de kargomu oradan mı almam gerekiyor anlamadım. Facility'den kasıt ne olabilir?

Bir de gümrük vergisini siparişi teslim almadan nereden görebiliyoruz? Ben satın aldığım ürünü indirimle ve kuponla yarı fiyatından da az bir fiyata satın aldım ama liste fiyatı üzerinden vergilendirme yaparlarsa Türkiye'deki satış fiyatından bile daha yüksek bir fiyat çıkartırlar bana muhtemelen. İlk defa Aliexpress'ten sipariş veriyorum ve bu probemlerden sonra bir daha sipariş verir miyim bundan da emin değilim. İnsnalar nasıl sorunsuzca ürünlerini teslim alabiliyorlar anlamadım.. Acaba durum benim şanssızlığım mı yoksa pandemi dönemine özgü geçici gümrük gecikmesi problemleri mi anlamadım.

uguloglu

24.09.2020 07:42

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gelmeyen Aliexpress Siparişi Arrived At Facility Görünüyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.