5.00 / 1 oy

Dinar Bandosu Dağıldı mı?

Dinar Bandosu grubunu ilk kez İstanbul'da sahne aldıkları Peyote'de (sanırım) 2006 yılında izlemiştim. O zamanlar kadın bir solistleri vardı (ismi de Aslı'ydı sanırım) ve sahneleri de çok başarılıydı. Sonra 2007 yılındaki Saykodelikdeşik albümlerini aldığımı hatırlıyorum. Erkek bir solist vardı bu albümde ama cd'sini aylarca dinlemiştim o dönemlerde. Geçtiğimiz günlerde Spotify'da görünce bakayım dedim yeni bir şeyler yapmışlar mı diye. 2009 yılında Aya Da Gidelim Osman ve 2014 yılında Dinar Bandosu adında iki albüm daha yapmışlar ve ben fark edememişim.

Türkçe psychedelic rock müzik yapan çok sınırlı sayıda grup olduğu için Dinar Bandosu'nun bendeki yeri ayrıdır. Beni daha çok şaşırtmış olan şey ise, bu grubun gitaristini yıllar sonra televizyonda spor yorumu yaparken gördüğümde "ama bu adam gitarist" gibi bir tepki vermiş olmamdır. Sonradan adam baya baya meşhur oldu, şimdi herkes tanıyor: Ali Ece. O zaman da beşiktaş sevdası vardı sahneden.

Grubun dağılıp dağılmadığı ile internette bir yazı bulamadım. Gören bilen varsa cevap yazabilirse sevinirim. Psychedelic rock sevenler için de eğer bilmiyorlarsa mutlaka dinlemelerini tavsiye ederim.

kuandık

18.09.2020 11:00

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dinar Bandosu Dağıldı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.