5.00 / 1 oy

Gitar öğrenmeye kaç yaşında başlanmalı?

Her kafadan bir ses çıktığı için soru olarak yazmak ve görüşlerinizi almak istedim, 5 yaşında cayır cayır ispanyol gitarı çalan çocuklar da var youtube'da, ama kendi çocuğunuz için böyle bir fırsat sunmaya kalksanız hemen proje çocuk yetiştiriyor olmakla suçlanıyorsunuz. 10 yaşında gitar dersi almaya gönderilen çocuk için 10 yaş geç diyenler de var 12 yaş erken diyenler de var. Bence çocuk gerçekten gitar çalmayı öğrenmek istiyorsa en azından bu şansı ona sunabilmek için ne kadar erken davranılırsa o kadar mantıklı bir hareket yapılmış olur. Gitar da muhtemelen bir insanın ömrü hayatı boyunca en çok kullanacağı ve belki de yeterince severse meslek olarak bile edinebileceği müzikal uğraşı olabilme potansiyeli en yüksek enstrümandır. Sizin görüşleriniz neler?

sercan21

07.10.2019 11:45

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 22 Mart 2022 14:27
  • 7 Mayıs 2022 12:51
    0

    internette 10 yaşından küçük olmasına rağmen çok güzel gitar soloları atan çocuklar görüyorum, bence 5-6 yaşlarında muhtemelen başlamışlardır ve ciddi bir zaman ve emek harcamışlardır bu süreçte

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gitar öğrenmeye kaç yaşında başlanmalı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.