5.00 / 1 oy

Mükemmel Metal Cover Projesi: Brides of Lucifer

Cover projelerine pek sıcak bakan birisi değilimdir ama arada bazen çok güzel ve özgün olanlar çıkabiliyor. Apocalyptica'dan beri en özgün metal müzik cover'layan gruplardan birisini siz de benim gibi kaçırdıysanız adını not edin: Brides of Lucifer.

Normalde keşfettiğim az bilinen grupları bile wikipedia'dan açıp diskografilerini ve elemanlarını incelerim, geçmişlerini okurum ve bundan da büyük bir keyif alırım. Ama Brides of Lucifer'ın wikipedia sayfasını bulamadığım için ekip üyeleri ve varsa diğer çalışmaları konusunda güvenilir bir kaynak bulamadım. Grubu spotify'dan keşfettim ve 2018 yılında yayınladıkları 13 parçalık bir alümleri var. Albümün tümü bilindik klasik metal parçalarından oluşuyor ama parçaları özellikle yorumlama tarzlarına bayıldım. Youtube'da ayin atmosferinde gerçekleştirdikleri ilginç konser görüntüleri de var ve solistlerin makyajları ile giyimleri da oldukça orijinal, üzerinde çalışılmış olduğu belli.

Brides of Lucifer grubunun tek albümünün de adı Brides of Lucifer olarak isimlendirilmiş. Parçaların tümünün metal müzik severler için en az bir kere dinlenmesi gerekiyor ama benim için en yaratıcı olan parçaları halo, roots bloody roots ve south of heaven oldu. Albümün daha çok popüler olan cover'ları ise dinlenme sayılarına bakarsak warriors of the world ile painkiller parçaları gibi görünüyor.

kuandık

08.10.2020 14:57

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mükemmel Metal Cover Projesi: Brides of Lucifer

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.