5.00 / 1 oy

Denizbank Uygulama (MobilDeniz) Wi-Fi Hatası ve Çözümü

Denizbank'ta yeni hesap açtırdım ve MobilDeniz uygulamasını yeni kullanmaya başladım (Amacım da gümüş hesabı açmak, bkz: Gümüş Nereden Alınabilir?). Bankadayken şifre ile bir kere giriş yaptıktan sonra dün evden de girip bakayım dedim. Halkbank'ta olduğu gibi girişe bir şifre çizme özelliği koymuşlar. Bu sayede sms gelmesini beklemeden kolayca uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Ama uygulamayı bu tekşifre özelliği ile kullanabilmek için bir kereliğine kablosuz internetinizi (wi-fi) kapatarak telefonunuzun 4.5g özelliği ile giriş yapmanız gerekiyor.

Dğn muhtemelen 5-6 kere giriş yapmayı denedim ve tümünde de uygulama benden wi-fi'dan çıkmamı istedi. Yani normalde tek seferliğine yapmam gereken bir işlem sürekli tekrarlanan bir hataya dönüştü.

denizbank uygulama hatası

Bugün de bu hatayı çözmek için aklıma uygulamada oturum açtıktan sonra çıkış yapmak geldi. Uygulamalarımızı açıyoruz ama kendimiz elle kapatmayı unuttuğumuz için arkaplanda aslında çoğu zaman aşımına uğrayarak otomatik olarak kapanıyor. Sonuç olarak da çözümüm işe yaradı ve artık sadece şifreçiz özelliğini kullanarak sms falan uğraşmadan mobildeniz uygulamasını açabiliyorum. Adım adım da yazayım da daha anlaşılır olsun.

- Uygulamayı açın

- Şifreçiz ile giriş yapmak istediğinizde "Bilgi: sizlere daha hızlı bir deneyim sunabilmek için bir güncelleme yaptık. Sadece tek seferliğine Wi-Fi bağlantınızı kapatarak, hücresel veri üzerinden MobilDeniz'e bağlanmanızı rica ederiz..." uyarı mesajını görürseniz aşağıdaki seçeneklerden vazgeç'e basın ve manuel olarak telefonunuz ayarlarından wi-fi özelliğini kapatın ya da ayarlar butonu da zaten buraya yönlendiriyor.

- 4.5g (hücresel veri) ile uygulamayı tekrar açın, gelen sms'i uygulamaya yazarak giriş yapın.

- Uygulamayı kapatın,

- Wi-fi özelliğini tekrar teleondan aktive edin.

- MobilDeniz uygulamasını açarak şifreçiz özelliğini kullanın. sms ve uyarı almadan giriş yapabilmiş olmanız gerekiyor. Bundan sonra da artık uygulama sizden wi-fi bağlantınızı kesmenizi ya da sms girmenizi istemeyecek.

manyakteyo

29.10.2020 00:09

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Denizbank Uygulama (MobilDeniz) Wi-Fi Hatası ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.