5.00 / 1 oy

Ucuz ile pahalı HDMI kablo arasında ne kadar kalite farkı var?

İnternetten fiyatlara bakarak yazıyorum, görebildiğim alt ve üst sınırdaki fiyatlara sahip HDMI kablolar:

Powermaster HDMI Kablo 1 Metre: 5.50 TL

Qed Qe-3201 Reference Hdmı Kablo 1 Metre: 520 TL

Kablo boyu daha uzun olup da fiyatı 1.000 TL'yi geçen HDMI kabloları yazmıyorum ama daha onlar da var. Aralarında 100 kat fiyat farkı olan bu iki üründen elbette aynı kalibrede görüntü/ses kalitesi alamayacağımın farkındayım ama bu farkın 100 kat olacağından da şüpheliyim. Örnek olarak ortalama fiyat seviyelerindeki ürünlerden birisi:

Case 4U 3 Metre Hasır Filtreli HDMI Kablo 1.4 V: 21 TL

Şimdi bu kablonun fiyatının üzerinde harcayacağım ne kadarlık para ya da alacağım hangi daha kaliteli ürün bana gözle görülebilir bir kalite ya da performans farkı sunacak tam olarak bunu anlamaya çalışıyorum.

erdens

20.10.2019 12:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 2 Ekim 2021 09:32
    0

    kaliteli ile kalistesiz hdmi kabloları bizzat uzun dönemli olarak denemiş ve değiştirdikten sonra farkını gözlemlemiş birisi olarak ciddi anlamda fark olduğunu söyleyebilirim. ama gidip de 500 tl vermenizi gerektirecek bir durum da bence yok, mümkün olan en yeterli boyutta (örneğin 1 metre) nispeten kaliteli bir hdmi kabloyu 100 tl altına alabilmek halen mümkün.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ucuz ile pahalı HDMI kablo arasında ne kadar kalite farkı var?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.