5.00 / 1 oy

Çiçek budama makası tavsiyesi

Aslında gül budamak için kullanacağım ama başka fidanlarda da budama işlemleri için gerekebileceği için soruyu genel olarak çiçek budama makası olarak açtım. Ağaç dalları, çiçek ve fidan budamak için tek elle kullanabileceğim kaliteli bir markanın ürünü olursa sevinirim.

karga

04.08.2019 20:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 7 Ağustos 2019 02:52
    30

    Ben de budama makası seçebilmek için çok araştırma yaptım. Sonuç olarak 20-30 ince dal kestikten sonra makasın elinizde kalmasını istemiyorsanız iyi bir marka almanız gerekiyor. Kalın ağaç dallarından zaten bahsetmiyorum, onlar için direk olarak elektrikli alternatiflere bakmanız gerek, ya da testere kullanabiliesiniz. İnce dalları keseyim, uzun yıllar da kullanayım istiyorsanız Felco 7 çok tavsiye edilen bir model, ama fiyatı 350 TL civarında olduğu için uzun yıllar bu hobiyi sürdüreceğinizden emin olduktan sonra almanızı tavsiye ederim. Felco'nun sol ya da sağ elini kullananlar için olduğu gibi küçük ve büyük eli olanlar için de sunduğu kaliteli makaslar var, internetten inceleyebilirsiniz. Ama ömür bou kullanmalık makaslar olduğu konusunda kullanıcıları hem fikir.

    Daha ucuz opsiyonlar arasında Gardena gibi markalar var ama her markanın hesaplı ve pahalı modelleri olduğu için Gardena Comfort gibi bir modele bakarsanız yine 250 TL - 300 TL arası bir fiyata gelecek size.

    Yılda budadığınız ağaç sayısına ve hobinizi ne kadar sürdürmeye istekli olduğunuza göre karar verin derim, ama ihtiyacın sıklığı ve sürekliliği konusunda eminseniz de ucuz etin yahnisinin yavan olacağını unutmayın, bir kere alın uzun süre severek kullanın.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çiçek budama makası tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.