5.00 / 1 oy

Cep telefonu ile nasıl raw fotoğraf çekebilirim?

Bildiğiniz gibi raw (ham) fotoğraflar, özellikle DSLR kameralar ile çekilebilen ve Adobe Lightroom gibi programlar ile düzenlenebilen görsel dosyalarıdırlar. Ne işe yararlar derseniz de jpg gibi sıkıştırılmış görsel formatlarını fotoğraf editörleri ile düzenleme imkanları sınırlı ilen ham fotoğraflar daha esnek şekilde düzenlenebilirler ve sonrasında da istenen formatta (jpg gibi) kaydedilebilirler.

Cep telefonları da artık lensleri ve çözünürlükleri ile DSLR kameralara rakip olamasalar da oldukça kaliteli fotoğraflar çekebildiklerini biliyoruz. Peki Samsung, IPhone, Huawei ya da Xiaomi gibi herhangi bir akıllı telefonda (Android ya da IOS) kullanabileceğim ve çeltiğim fotoğrafları raw formatta da kullanabilceğim bir ayar ya da kamera uygulaması var mı? Ücretli ya da ücretsiz olması çok fark etmez, yeter ki raw olarak kaydetsin ve bilgisayara aktararak üzerinde düzenlemeler yapabileyim.

oguzhan özcan

12.04.2020 23:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Cep telefonu ile nasıl raw fotoğraf çekebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.