5.00 / 1 oy

Buz Yanığı Nasıl Geçer?

Yaşım yolun yarısına gelmiş, çok ama çok kötü bir şekilde buz yanığı diye bir yanık durumunun olduğunu öğrendim. Bu vicdan azabını daha ne kadar çekeceğim inanın bilmiyorum. Olayın gelişimi şu şekilde oldu:

Kızım düşünce alnı şişmesin diye buzluktan hemen koşup buz getirdim, o panik ile alnına tuttum. O ağlayıp başını çektikçe ben vakit kaybetmemek (nedense aklımda kalan, bir yere çarpınca şişmesin diye ya da bir yerinizi yakınca su toplamasın diye hemen buz ile pansuman yapılması şeklindeydi, fakat hiç ne kadar süre tutulması gerektiğiyle ilgili bilgi hatırlamıyorum) yanık için daha fazla bastırdım sanırım. Ne kadar süre bu şekilde debelendik hatırlamıyorum fakat en son alnına baktığımda kızarıklık görmemle ve kızımın ağlamasının artması ile kendimi acilde buldum. 

Kızımın alnında 2. derece yanık oluşmuş (ne yazık ki benim yüzümden) şimdi bir dizi tedavi uygulanıyor fakat en son iz kalmasın diye plastik cerrahiye gitmemiz gerektiği konusunda ısrar ediyorlar. Başınızdan buz yanığı geçti mi? Nasıl bir yöntem izlemek gerekiyor. Açıkçası hem kızımın alnında iz kalmasını istemiyorum hem de tekrar tekrar operasyon geçirmesini istemiyorum. Ne yapmam gerektiğine karar veremedim. 

sydneycem

30.11.2020 20:13

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Buz Yanığı Nasıl Geçer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.