5.00 / 1 oy

Burun ameliyatı (burun estetiği) sonrası iyileşme süreci ne kadar sürüyor?

Burnumdaki kemik artık nefes almamı daha da zorlaştırdığı için doktorumun da ısrarı üzerine burun ameliyatı olmaya karar verdim. Herkesin yaptığı gibi madem bu acıya katlanıyorum bari burun estetiğini de yaptırayım aradan çıksın düşüncesi beyinim içinde sürekli dönüp dolaşıyor. Fakat elbette her şeyde olduğu gibi burun estetiğinde de soru işaretlerim var hem de bir dolu soru işareti... Deneyimi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum hem de sizin yaşadığınız süreç hakkında bilgi verirseniz daha mutlu olurum. Ne kadar kötü zor bir süreç atlatmış olursanız olun bilmek isterim, çünkü en kötüye hazırlamam gerekir benim her zaman kndimi. Böylece güzel geçince dünyanın en muttlu insanı oluyorum. O zaman gesin sorularım:

Baş ağrısı herkesin ortak sorunu sanırım? özellikle başınızı eğdiğinizde daha fazla ağrı hissediyormuşsunuz. Masa başı çalışıyorum dolayısıyla sürekli başım eğik oluyor neredeyse. Bu durumda kanama ya da burun akıntısı oluyor mu? Ne kadar süre baş ağrısı yaşadınız? 

Anladığım kadarıyla  4. ya da 5. günde önce alçı ve tampon alınıyor. sonraki hafta yaklaşık 14 gün sonra yani bantları çıkarıyor sanırım doktor. Kanama olmuyormuş fakat şişlik hala devam ediyormuş. Bu şişlik ne kadar süre sonra geçer?

Ameliyattan kaç gün sonra maske takabilirim? Ayrıca burun kısmına gelen demiri sıkmak ne kadar mantıklı olur? Sıkmazsam da virüs kaparsam diye korkuyorum. Bir türlü karar veremedim. Fakat esnek çalışma dönemine geçmemiz sebebiyle en mantıklı süreç bu zaman diye de düşünüyorum...

Sizin düşünceleriniz nedir bu konuda? Özellikle salgın zamanında burun ameliyatı olanların tecrübelerini merak ediyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim.  

sweet lore

24.11.2020 23:01

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Burun ameliyatı (burun estetiği) sonrası iyileşme süreci ne kadar sürüyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.