5.00 / 1 oy

Buckethead Kimdir?

Gerçek ismi Brian Patrick Carroll'dır. Buckethead sadece 2015 yılında 118 albüm çıkararak ne kadar inanılmaz ve de üretken olduğunu kanıtlayan, kanımca yaşayan en en en büyük gitar virtüözü ve dehasıdır kendisi. Ayrıca boyu da 1.98 cm'dir. Bu kadar mükemmel olan birinin nasıl daha az tanındığı merak konusudur. Soloları kadar dansı da büyüleyicidir. O kadar iyidir ki bir konserde sadece dansına ayrılmış bölüm bulunmakta. Ayrıca mınçıka çalışı da oldukça başarılıdır. Başındaki KFC kovası ile de tanınır ve yüzünü gören olmadığı gibi efsaneler etrafta dolanmaktadır. 

Soothsayer, hospitality, padmasana, too many humans, big sur moon ve tabii ki Aunt Suzie gibi efsane şarkıları bulunmaktadır. 

Buckethead - Aunt Suzie kimdir?

Bir Buckethead şarkısıdır, aslında şaheseridir demek çok daha doğru olur. Aynı anda tüm duyguları yaşıyor ve adeta size de yaşatıyor. Şarkının hikayesi ise ilk gitarını teyzesinin (halası) hediye etmesi sebebiyle onun anısına yazmasıdır. Suzie teyzesi (1932-2007) vesile olmasaydı kendisini hiç tanımıyor olabilirdik.. 

 

canergemveren

13.11.2020 20:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Buckethead Kimdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.