5.00 / 1 oy

Bitkilere gübre yerine süt verilebilir mi?

Az önce bir youtube kanalının iddiasına denk geldiğim için buradan ilgili arkadaşlara sormak istedim. Gübre yerine süt (süt ve su karışımı) kullanılabilir mi? Sütteki besin değerleri insan için fayda sağladığı gibi bitki için de faydalı olması bence de mümkün olabilir ama bu faydanın gübrenin yerini tutabileceğini hiç sanmıyorum. Denemek için birkaç bitkiye bir süre boyunca süt takviyesi yapmayı deneyeceğim, sonuçlarda gözle görülür olumlu ya da olumsuz bir fark ortaya çıkarsa sonuçları fotoğrafları ile birlikte buradan paylaşırım. Ama etkileri uzun süre sonra ortaya çıkan hobilerde (bitki bakımı ve tarım gibi) bu tip iddiaları sonuçlarını paylaşmadan kesin bilgi gibi paylaşılmasını doğru bulmuyorum.

symca99

01.05.2020 16:59

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Mayıs 2022 17:08
    0

    konunun uzmanı değilim ama içerisinde bakteri üremesi çok muhtemel olan bir besini gübre muadili olarak vermenin genel olarak etkilerinin olumsuz olacağını tahmin ediyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bitkilere gübre yerine süt verilebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.