5.00 / 1 oy

Biontech aşısının 2. dozu kaç gün sonra olunmalıdır?

İlk doz aşıyı bu hafta oldum ve vücudumun gösterdiği reaksiyonları da Koltuk altı ağrısı neden olur? Biontech aşısının yan etkisi midir? yazımda sorumla birlikte paylaştım. İnternetten de biontech aşısı olanların deneyimleri konusunda çok sayıda görüş okudum ve insanların 2. doz aşı konusunda pek bilgili olmadıklarını fark ederek ek bir başlık daha açmak istedim.

İlk doz biontech aşısını olduktan sonra antikor seviyesini en yüksek seviyeye çıkartabilmek için önerilen 2. doz aşı 28 gün sonra yapılmalıdır. Sinovac (Çin aşısı) için ise farklı kaynaklarda farklı süreler belirtilse de bildiğim kadarıyla 2. dozun 4-5 hafta sonra yapılması öneriliyor. Zaten e-nabız'da 2. doz aşı randevusu alırken de sistem bu sürelere bağlı olarak tarih üretiyor ve size daha erken tarih vermiyor.

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Işık hızı geçilirse ne olur?

bkz: Oksijenli Su (Hidrojen Peroksit) Nedir?

bkz: integrali kim buldu ve integral ne işe yarar?

bkz: Ürtiker hastalığını neden olur?

bkz: Anemnez raporu nedir?

bkz: Folik Asit ve Folat arasındaki fark nedir?

berkcan

23.06.2021 23:32

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Eylül 2021 03:31
    3

    ben yaklaşık olarak bir ay sonra oldum, ilk aşıdan sonra kol ağrısı ve halsizlik gibi semptomları göstermiştim ama ikinci dozdan sonra hiçbir ağrı vb olmadı. eğer placebo'ya denk gelmediysem sanırım vücudum mrna'ya alıştı ve tepki göstermedi.

  • 28 Şubat 2022 02:38
    0

    ohoo 2 mi kaldı, 3 bitti 4'ü bekliyor insanlar. neyse ki öyle çok seçme şansı bırakmak yerine e-nabız size ne zaman aşı olmanız gerektiğini söylüyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Biontech aşısının 2. dozu kaç gün sonra olunmalıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.