5.00 / 1 oy

Beyaz Yaka Kariyeri Bırakıp Yoga Eğitmeni Olmak

İnternette beyaz yaka kariyerini bir çırpıda silip profesyonel olarak kendini yoga eğitmenliğine adayan kişileri görünce ne cesaret dedim. Aslında cesaret olan bunca belirsizliğin ve riskin apaçık ortada olduğu özel sektörde beyaz yakalı olarak kariyer yapmak olsa da bunca yıllık eğitimi, diplomaları, sertifikaları ve CV'yi tek kalemde silmek hiç kolay olmasa gerek. Hepsini geçiyorum, insan egosundan nasıl vazgeçebilir, bu bile başı başına çok büyük bir olay. Yoga eğitmeni olunca mutlu son olmadığının ben de farkındayım, derin kökleri olan bir felsefeyi hizmet sektöründe eğitmen olarak vermek oluyor aslında geçilen kariyer de ama yine de kulağa plaza hayatından çok daha albenili geldiği kesin. Bu kararı verebilmek için ne kadar yogaya kendini adamış olmak ya da plaza kariyerinden nefret etmiş olmak gerekiyor henüz emin değilim ama içten içe çok kişinin hayalini kurduğu meslek ce yaşam biçimi olduğuna da adım gibi eminim. Bu özgür ve cesur kararı verebilmiş herkese içtenlikle başarılar diliyorum, darısı isteyen ve şartlarından dolayı cesaret edemeyen herkese olsun.

sedef

17.08.2020 13:43

Bu soru 5 kez yanıtlandı.

 • 26 Mart 2022 15:11
  7

  haklı bir isyandır, bugün özellikle ankara, istanbul ve izmir gibi şehirlerde beyaz yaka olarak çalışan insanlar sadece ertesi güne hazırlanabilecek kadar evlerinde zaman geçirebilmekte ve bunun haricinde tüm zamanlarını kariyerleri ile yolda geçen zamana harcamaktadır. parasal anlamda da yıllar sonra feraha kavulacakları inancı ile sadece pazar günleri bir avm'de gezebilecek kadar lükse bütçe ayırabilmekteler. sonuç olarak hayata bir kere gelindiğininin farkına varılması bir anda her şeyi sorgulamanıza ve alternatif yaşam senaryoları üretmeye başlamanıza neden oluyor ki bu da zaten zincirleme mutsuzluğun başlangıcı oluyor

 • 26 Mart 2022 11:50
  4

  yıllarca plazalarda çalışma hayali kurarak eğitim gören ve büyüyen bir nesil neden bir anda beyaz yaka olmaktan nefret eder oldu ben de bunu merak ederim. İşinizi mi sevmiyorsunuz, çalışma arkadaşlarınızı mı sevmiyorsunuz yoksa çok çalışmanıza rağmen kazandığınız gelir yetersiz kaldığı için mi kaçmak istiyorsunuz? bir de yoga eğitmeni olunca bütün bunlardan kurtulacak olduğunuzu düşünmenizi sağlayan şey nedir?

 • 26 Mart 2022 23:19
 • 31 Mayıs 2022 22:21
  0

  mutluluk peşinde koşmak için seçebileceğiniz başka saçma yollar da var, amacın mutluluk olduğunu zaten nerenizdeb uyduruyorsunuz ki?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Beyaz Yaka Kariyeri Bırakıp Yoga Eğitmeni Olmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.