5.00 / 1 oy

Bankadan fiziki altın bozdurulabilir mi?

Elimdeki bir miktar fiziki altını satıp ihtiyaçlarımı karşılamak için nakite geçmem gerekiyor, açıkçası kuyumcuların verdiği fiyatlarla bankaların internette yazan fiziki altın alış fiyatları arasında uçurum olduğu için de altınları bankadan bozdurmak istiyorum.

Bulunduğum bölgedeki banka şubelerini arayarak fiziki altın bozup bozmadıklarını sorduğumda fiziki altın almadıklarını söylediler, peki bankaların internette yazdığı altın alış tutarları o zaman nerede nasıl kullanılıyor? Sonuç olarak bankalar fiziki altın bozmuyorlar mı?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Altın en yüksek fiyata nereden bozdurulur?

bkz: Güneşte altın var mı?

bkz: Altın Tahvili Kampanyası 2021'de Olacak mı?

bkz: "Altın Tahvili" ve "Altın Kira Sertifikası" geri ödemeleri ne zaman başlıyor?

bkz: Altın fiyatları nereye gidiyor?

bkz: Beyaz altın nasıl yapılır?

aysen

18.06.2021 21:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Haziran 2021 00:07
    26

    bankalardaki görevliler altın konusunda uzman olmadıkları için fiziki altın alma işlemi bankalardaki eksperler aracılığıyla gerçekleştirilir. bankaların da belirli şubelerinde haftanın bir günü ya da ayın birkaç günü fiziki altın teslim alma günleri olur (her bankada olmaz). bu günlerde eksperler o banka şubesine giderler ve fiziki altınını bozdurmak isteyen müşterilerin altınlarını inceleyerek sahte olup olmamalarına göre bankaları nezdinde eksperlik yaparlar ve bu şekilde bankanıza fiziki altın yatırabilirsiniz ya da fiziki altınlarınızı bozdurabilirsiniz. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bankadan fiziki altın bozdurulabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.