5.00 / 1 oy

Baldur’s Gate 3 Playstation 4'te ya da Xbox One X'te Oynanabilir mi?

Baldur’s Gate 1'i PC'de oynamaya çalıştığım zamanları dün gibi hatırlıyorum, hem turn bazlı olmasından dolayı sarmamış olmasından, hem de o zamanlarda ingilizce bilmiyor olmamdan ötürü diablo oynamak daha çok ilgimi çekiyordu. Ama oyun o kadar detaylı ve sonsuz bir dünyaya sahipti ki arkadaşlarımın bana nasıl oynamıyorsun dediklerini ve aralarında kendi yaptıklarını anlattıklarını çok iyi hatırlıyorum.

Araya giren uzun yıllar sonucu oyunun ikincisini de pas geçtim ama tam da Turn bazlı strateji oyunlarına başlamak için oyun tavsiyesi ararken Baldur’s Gate 3'ün çıkması benim için çok hoş bir tesadüf oldu. Oyunları PC'de oynayan birisi olarak Steam'den oyunu 249 TL'ye satın alacağım ama başka başlıklarda pc'de oyun oynanmayacağı ve en güzel oyunların artık hep konsollar için üretildiğini yazan arkadaşlara bilgi vermek için bu soruyu açıyorum, Baldur’s Gate 3 sadece PC için oynanabilir olarak hazırlanmış ve Playstation 4'te ya da Xbox One X'te de bulunmuyormuş. Google Stadia'da oynamak mümkün olacakmış ama Larian Studios'un mevcut oyun konsollarında olmadığı gibi Playstation 5 gibi yeni nesil konsollar için de oyunu oynanabilir yapma düşüncesi yokmuş.

Konsolcu arkadaşlara sevgiler :)

ultrack

09.10.2020 01:00

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Baldur’s Gate 3 Playstation 4'te ya da Xbox One X'te Oynanabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.