5.00 / 1 oy

Doom Slayer Gate Bölümleri Nasıl Geçilir?

Eski oyuncular bilirler, Diablo 2'de cow level adında gizli bir bölüm vardı ve bu bölümde normal oyunda olmayan inek karakterlerinden yüzlercesini ve bir de boss'u öldürmeniz gerekiyordu. Zor bir bölümdü ama çok da zevkliydi, sonuç olarak da güzel item'lar düşüyordu. FPS oyunlarında bu gibi ayrıntılar genelde pek yoktur, ama Doom gibi her anlamda aşmış bir oyunda  benzer bir özellik eklendiğini fark edince açıkçası şaşırmadım.

Doom Eternal'da farklı bölümlerin içerisinde senaryoya dahil olmayan ve belki yüzlerce düşmanla savaştığınız bonus görevler yer alıyor ve bu bölümlere de Slayer Gate adını vermişler. Slayer gate bölümleri için her gate'in yakınlarındaki anahtarları bulmanız ve kapılarını açarak gate'e geçmeniz gerekiyor.

Açıkçası ben slayer gate bölümlerini gereğinden fazla zor buldum, ilk oynayışta geçme şansınız zaten eğer extra bir canınız yok ise pek yok gibi. Birkaç denemeden sonra da gerçekten yoruyor ve oyunu kapatıp daha sonra devam etme isteği uyandırıyor. Bir süre sonra ise geleneksel FPS oyun oynama anlayışınızı değiştirerek bu bölümleri geçebildiğinizde ise reflekslerinizin ve oyun zekanızın da geliştiğini fark ediyorsunuz.

Yapay zeka ve karakter saldırı biçimleri farklı oyunlarda farklı yapıdadır. 90'lardan beri Quake, Unreal, Half Life, Wolfenstein gibi serileri de oynamış ve bu gelişimi gözlemlemiş birisi olarak Doom inanılmaz hızlı akan bir oyun ve durayım da ayarlayıp headshot yapayım gibi bir şansınız yok. Oyun inanılmaz hızlı akıyor ve bir yanda dört nala koşarklen aynı anda da karşınızdaki düşmanın zaafına göre uygun silahı seçip uygun yerinden vurmanız gerekiyor.

Doon Eternal'daki Slayer Gate bölümlerinde de birkaç oynamadan sonra hangi düşmanı nasıl etkisiz hale getirebileceğinizi ve hangi silahların hangi modlarını kullandığınızda daha hızlı temizlik yapabildiğinizi görebiliyorsunuz. Ama dediğim gibi durmak, arkayı duvara yaslayıp uzaktan sniper kasmak gibi şanslarınız yok. En azından bu bölümlerde bol bol mühimmat verildiği için çok da tasarruflu davranmanız gerekmiyor.

Ek bir tavsiye olarak uzaktan sizi topluca avlamaya çalışan ama bir yumrukluk da canı olan zırtapozları erkenden temizlerseniz sonra boss ile savaşmak ve vurkaç yapmak daha kolay oluyor.

 

Editör editi: sitede daha önce paylaşılan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Playstation 4 oyunlarını PC ile uzaktan oynamak

bkz: Playstation'da ailecek oynanabilecek oyun tavsiyeleri (2021)

bkz: Playstation 4'te hangi oyun ne kadar yer kaplıyor nasıl görülür?

bkz: Ring Fit Adventure Oyunu ile Kilo Vermek (Nintendo Switch)

bkz: Nvidia Shield TV Nedir ve Fiyatı Nedir?

bkz: XBox Series S ile XBox Series X serisi arasındaki farklar nelerdir?

pakturk

23.05.2021 18:30

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Doom Slayer Gate Bölümleri Nasıl Geçilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.