5.00 / 1 oy

Aşçılığa giriş için kitap tavsiyesi

Pandemi döneminde evde ufak tefek yemek denemeleri falan derken şu an kendimi aştığımı düşündüğüm etli ve sebzeli yemekler yapabiliyorum. Ama sorun şu ki, yaptığım tüm yemekleri youtube'dan öğrendiğim tarifler ile ezbere yapıyorum. Bunun yerine şu olsa nasıl olurdu ya da baharat şu da eklenebilirdi gibi bir yemek kültürüne halen sahip değilim. Çünkü yemek yapma konusunda temellere sahip değilim.

Yemek yapmaya giriş ya da aşçılık 101 gibi bir kaynağa ihtiyacım var. İnternetteki videolar ve kanallar daha çok kendini göstermek isteyen ileri seviye ustaların şovlarından oluştuğu için mümkünse kitap olarak bana aşçılığın temellerini öğretecek bir kaynağa ihtiyacım var. Sadece tuzlu yemekler değil, mümkünse tatlılar için de öğrenmem gereken temeller ve dikkat etmem gereken unsurlar içinde yer alırsa harika olur. Böyle bir kitap önerisi olan varsa yazarının adı ile birlikte kitabın adını yazabilir mi lütfen? 

oguzhan özcan

07.10.2020 09:04

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aşçılığa giriş için kitap tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.