5.00 / 1 oy

Aracın Önceki Sahibinden Kalan Trafik Cezalarını Kim Öder?

Yaklaşık 8 ay önce ikinci el olarak satın aldığım aracımın geçen ay plakaya yazılan cezasını ödemek için sisteme girdiğimde aracın benden önceki sahibinde kalan 2.000 TL trafik cezası olduğunu fark ettim. Anlamadığım konus ise araçların vergi ya da trafik borçları olduğunda noterde bu borçların görünüyor olması ve noterin satışı yapamıyor olması. Aylar sonra sisteme düşen trafik cezası borcu mu olur?

Şimdi ben bu arabayı satmak istesem ve alıcıyı da bulup notere gitsem üzerinde trafik cezaları göründüğü için satışı gerçekleşmeyecek. İyi de cezalar bana ait değil desem vergi dairesine git diyecekler. Vergi dairesine gittiğimde bu parayı eski sahibinden mi tahsil ederler yoksa borçlar arabanın sahibi ben olduğum için benim üzerime mi yıkılmış olur? Kusura bakmasınlar ama kendi sistemlerinde hata var diye ben kimsenin binlerce liralık trafik cezasını ödemem. Bu konuda hak aramak için nereye nasıl başvurmak gerekir?

cevat

14.09.2020 04:17

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aracın Önceki Sahibinden Kalan Trafik Cezalarını Kim Öder?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.