5.00 / 1 oy

Fahri Trafik Müfettişi Ceza Yazınca Nasıl İtiraz Edilir?

Hayatımda emniyet kemeri takmadan araç sürmüşlüğüm yoktur, zaten ben takmasam da araba kafa ütüleyecek kadar uyarı ikazı verdiği için o sesi çekmektense kim olsa emniyet kemeri takarım daha iyi der. Ama her nasılsa emniyet kemeri takmamaktan trafik cezası yazılmış, cezayı yazan da fahri trafik müfettişiymiş. Kemer takmasam cezama katlanacağım da fotoğraf istiyorum yok diyorlar, bana kusurlu olduğumu ispat edecek bir şey sunmaları gerekmiyor mu? Fahri trafik müfettişleri yemin ettikleri için yalan söyleme ihtimallerinin olmadığı gibi bir düşünce varmış, iyi de ateist ya da deist olup da müslümanmış gibi yaban fahri trafik müfettişleri de olamaz mı? Bana gıcık olan birisinin kıllığına ceza yazmadığınu nereden bileyim ben? Hadi bunu ödedim, her gün keyfe keder ceza yazsa ne olacak?

Sonuç olarak ben bu cezaya itiraz edeceğim ama itiraz etme yolu nedir ve süreci nedir, nereden başlamalıyım bilgi sahibi olanlardan yardım etmelerini rica ediyorum.

ahmet _49

08.08.2020 10:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Eylül 2021 19:08
    2

    Fahri trafik müfettişleri halen var mı? ben en son 10 yıl önce dayımın kahvede oturup kırmızı ışıkta geçenlere ceza yazdığını hatırlıyorum, ondan sonra da fahri trafik müfettişliği kaldırıldı diye bir haber okuduğumu hatırlıyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fahri Trafik Müfettişi Ceza Yazınca Nasıl İtiraz Edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.