5.00 / 1 oy

Ankara'da askıda fatura uygulaması yok mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı askıda fatura uygulamasını görünce çok mutlu oldum çünkü dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz yetmezmiş gibi ekonomik olarak da ciddi sarsıntılar yaşıyoruz ve bu zor günlerde olanın olmayana yardım etmesinin her yolunun desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Fırınlarda ve kafelerde görmeye alışkın olduğumuz aslıda uygulaması, insanların askıda kasasına fazladan para bırakması ve bu parayı daha sonra ihtiyacı olanın gelip oradan harcayabilmesine dayanıyor.

Askıda fatura uygulamasında da ihtiyacı olanlar İGDAŞ ve İSKİ faturalarını buradan bir başkasının ödemesi için askıya bırakabiliyor ve yardımcı olmak isteyen kişiler de hiç tanımadıkları insanların faturalarını, fatura tutarlarına göre filtreleyerek ödeyebiliyorlar.

askıda fatura

İstanbul için ayakta alkışladığım bu uygulamanın Ankara'ya gelip gelmeyeceği, gelecekse ne zaman uygulamaya konacağı konusunda bilgisi olan var mı diye sormak istedim. Kendi üzerime düşen vazife olarak, yardıma ihtiyacı olup da internetten askıda fatura sistemine kayıt olamayan aileler için destek vermek istiyorum. Sadece İstanbul ile değil, Ankara, İzmir, Bursa, Adana.. kısacası tüm Türkiye için tüm belediyelerin desteklemesi ve uygulaması gereken mükemmel bir proje.

Filiz06

08.05.2020 11:28

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

 • 14 Mayıs 2020 22:59
  36

  Ankara Büyükşehir Belediyesi de yardımlaşma platformu olarak www.ankaratekyurek.com sitesini açtı. İhtiyaç sahipleri için;

  - Askuda su faturası ödeme

  - Ankarakart'lara yükleme yapma

  - Nakit yardım

  - İftar verme

  desteklerinde bulunabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ankara'da askıda fatura uygulaması yok mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.