5.00 / 1 oy

Android TV Box Netflix Soundbar'dan Ses Gelmeme Sorunu

Xiaomi Mi Box S Android TV Box ve LG marka soundbar kullanıyorum. Android Box ile soundbar arasındaki haberleşmeyi optik kablo üzerinden sağlıyorum ve Netflix uygulaması dışında da hiçbir problem yaşamadım. Ama Netflix'ten bir film ya da dizi açmak istediğimde ses çıkışı olarak soundbar'dan gelmesi gereken sesler televizyonun üzerindeki hoparlörden gelmeye başlıyor. Yani kendi kendine ses çıkışını değiştiriyor cihaz.

Edit: Benzer problemi 5.1 passthrough ses çıkışı almak isterken alan çok Xiaomi Mi Box S kullanıcısı varmış. Ama internetteki çözümler şimdilik bende işe yaramadı. Televizyon eski olduğu için üzerinde Hdmi çıkışı var ama optik ses çıkışı yok. Bu nedenle mecburen tv kutusunu hdmi üzerinden tv'ye bağlıyorum, ses sistemini de optik kablo kullanarak tv kutusuna bağlıyorum. Müsait bir zamanda android sürümünü güncellemeyi deneyeceğim, belki bu işe yarar.

zerko

15.10.2020 12:35

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android TV Box Netflix Soundbar'dan Ses Gelmeme Sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.