5.00 / 1 oy

AMP Sayfaya GA4 (Google Analytics 4) Kodu Nasıl Eklenir?

Önceki sorumda (bkz: Google Tag Manager ile AMP Sayfaya GA4 Kodu Eklemek) Google Etiket Yöneticisi (Google Tag Manager) ile AMP sayfalara GA4 (Google Analytics 4) etiketi ekleyemediğimden bahsederek bu işlemi nasıl yapabileceğimi sormuştum, çünkü seçenekler arasında sadece eski Google Analytics versiyonu olan Google Analytics Universal Analytics seçeneği çıkıyordu. Sonra GTM'ye GA4 ekleme özelliği gelinceye kadar bari manuel ekleyeyim dedim ama ilginç bir şekilde Google'ın AMP sayfalara GA4 eklemek ile ilgili bir snippet geliştirmediğini fark ettim. Yani AMP sayfalara mevcut durumda Google Analytics 4 etiketi ekleyemiyoruz. Yabancı forumlarda da herkes aynı durumdan şikayetçi olmuş ve birçok insan da bunu Google'ın AMP (Accelerated Mobile Pages) sayfalarını kaldıracak olmasına yorumlamış.

Not: eski Google Analytics script kodlarını GA4 ile kullanınca da işe yaramıyor.

AMP sayfalara GA4 etiketi eklemek ile ilgili bir snippet geliştirildiğinde ya da bu probleme bir çözüm bulan olursa buradan haberleşelim.

bkz: Google Tag Manager Nedir?

bkz: Google Tag Manager Wordpress Siteye Nasıl Kurulur?

bkz: Google Etiket Yöneticisi (Tag Manager) Kapsayıcısı Nasıl Silinir?

zirzop

26.02.2021 16:23

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
AMP Sayfaya GA4 (Google Analytics 4) Kodu Nasıl Eklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.