5.00 / 1 oy

Amazon 5 TL Altındaki Ürünleri Ücretsiz Kargo ile Gönderiyor mu?

Amazon Prime (bkz: Amazon Prime Nedir ve Faydaları Nelerdir?) üyesi iseniz bu sorunun yanıtı evet, Amazon prime özelliği olan ürünleri için ek bir kargo ücreti talep etmeden size sipariş ettiğiniz ürünleri ücretsiz kargo ile gönderiyor. Diğer e-ticaret platformlarında ücretsiz kargo ile gönderilen ürünlerde ise aslında kargo ücreti de ürün fiyatına yedirildiği için en ucuz iğnenin fiyatı bile 10 TL'den başlıyor (bkz: Ücretsiz kargoların aslında ücretsiz olmama sorunu), ama Amazon gerçek anlamda ücretsiz olarak kargo gönderimi yapabilmeyi bir şekilde başarıyor.

Amazon'da prime üyesi olduktan sonra her gün yenilenen günün fırsatları kategorisini incelemenizi öneririm, her gün piyasa fiyatının daha altına ürünler bulmak mümkün. Ayrıca 5 TL altı ürünler kategorisinde de prime özelliği olan ürünleri ücretsiz kargo ile sipariş edebiliyorsunuz. 1 TL'ye silgi ya da 2 TL'ye kalem ucu sipariş ettiğinizde kapınıza kadar ücretsiz olarak ulaştırılıyor, işin ilginç kısmı kırtasiyelerde bile bu fiyatlara bu ürünleri satın alabilmek mümkün değil.

Amazon, Türkiye'deki elektronik ticaret alışkanlıklarını ciddi anlamda değiştiriyor ve müşterilerin de e-ticaret platformlarından beklentilerini yükseltiyor. Kendi adıma artık alışverişlerimin %90'ını Amazon'dan yaptığımı söyleyebilirim, Amazon'da yer almayan ürünler olduğunda ise diğer platformlara dönmek durumunda kalıyorum. Amazon ürün yelpazesini de Amazon.com'da olduğu gibi genişletebilirse biz tüketiciler için internetten alışveriş yapmak çok daha avantajlı hale gelecek.

trıumph

16.11.2020 21:45

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 4 Ekim 2021 10:59
    1

    prime üyesiyseniz gönderiyor, bugüne kadar satın alacağım bir çok şeyi amazon'dan sipariş ettim. ertesi gün elime ulaştı ve en ufak memnuniyetsizlikte iade ettiğimde iadelerimi de kabul ettiler (hatta bir çok sefer de iade bile ettirmeden paramı gönderdiler). amazon, o kadar başarılı bir şekilde tüketici haklarını koruyor ki bence diğer birkaç vukuatlı e-ticaret sitesi de bu sayede yola gelmiş oldu.

  • 13 Şubat 2022 22:57
    0

    canım amazon'um ne isterse her fiyattan prime olduğu sürece gönderiyor ama maalesef halen ürün yelpazesi yurt dışında olduğu kadar genişlemedi. dört gözle her şeyi satacakları günü bekliyorum ben de

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Amazon 5 TL Altındaki Ürünleri Ücretsiz Kargo ile Gönderiyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.