5.00 / 1 oy

Barbekü eldiveni tavsiyesi (2019)

Bakıyorum benden sonra herkes etçil olmaya başlamış buralarda :) Ben de ufak tefek denemeler yapmaya ve kendimi geliştirmeye çalışmaya devam ediyorum. Türk er gurme kanallarını takip ederken çok faydalı bilgilerle karşılaşıyorum ama asıl barbekünün üstatlarının, özellikle dana eti pişirme konusunda yabancılar olduğunu kabul etmek gerek. Bizdeki mangalcı ruhu bunu kabul etmeye pek razı olmasa da aksesuarlarına bile bakınca insan keşke şundan ben de alsam diyor ama bu aksesuarların neredeyse %90'ı Türkiye'de yok. Ben ticaret ile ilgileniyor olsaydım muhtemelen ilk girişim yapacağım alan da bu olurdu. Bizim yerli e-ticaret sitelerşbde barbekü eldiveni diye arama yapıyorum, 3-4 tane model çıkıyor sadece. Onların da fiyatları 300-800 TL arasında değişiyor. Amazon'dan bakınca ise yüzlerce yorum yazılmış olan silikon olan ve olmayan çok güzel barbekü eldivenleri görüyorum, fiyatları 10-20 dolar seviyelerinde.

Grill Heat Aid adında bir eldiven var, dünya barbekücüleri derneği olmasa da dünyadaki tanınır barbekücüler tarafından kullanılıyor ve çok da tavsite ediliyor. Adamlar barbekü de olsa keyif işi de olsa önce güvenlik diyorlar ve böyle şeyleri erkekliğe sığmaz falan demeden atlamadan yapıyorlar, uğraştığınız şey ateş sonuçta şakası yok. Adam eldiveni ile koca ızgarayı kaydırıp içindeki mangalları alıp yerlerini değiştiriyor şaka gibi izlemesi bile.

Ben de mümkünse Türkiye'den alabileceğim, ama yoksa da yurt dışından getirebileceğim güzel barbekü eldivenleri konusunda araştırma yapıyorum ve her türlü görüş ve önerinize de açığım. Ama bu olur diye fırın eldiveni göstermeyin lütfen :)

volkanoxfb

04.09.2019 11:15

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Temmuz 2022 14:45
    0

    barbekü aksesuarları neden bu kadar pahalı anlamıyorum, evde nasıl osla lazım olur diye bakayım dedim en kötüsü 500 TL'den başlıyor. işin adı barbekü olunca nasıl olsa zengin alır diye düşünüyorlar zaar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Barbekü eldiveni tavsiyesi (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.