5.00 / 1 oy

Alışveriş Sitelerinde Bindirimden İndirim Nasıl Anlaşılır?

Herkese merhabalar, yine kasım ayı geldi ve e-ticaret sitelerinin indirim reklamları başladı. Fiyatlarını zaten takip ettiğimiz bildiğimiz ürünlerde gerçekten indirim olup olmadığını bu dönemde anlayabiliyoruz ama örneğin bir kulaklık ya da bir tencere seti gördük ve sitede iddia edildiği gibi indirim mi var yoksa önce bindirim sonra indirim yapılarak olmayan bir indirim var gibi mi gösteriliyor nasıl anlayacağız? İnternetten alışveriş yaparken ürün bazlı olarak en hesaplı satışı yapan siteyi bulmak ve bindirimden indirim yapan siteleri tespit edebilmek için size birkaç ücretsiz araç tavsiyesinde bulunacağım.

1. Spy Drop Fiyat Takip Eklentisi (bkz: Spy Drop Fiyat Takip Uygulaması Nedir ve Nasıl Kullanılır?)

Benim birkaç aydır en sık kullandığım fiyat takip araçlarından birisi Spy Drop uygulaması. Uygulama demek yerine tarayıcı eklentisi demek daha doğru olur sanırım; çünkü Spy Drop Google Chrome'a ücretsiz olarak kurabildiğiniz bir eklenti ve bu eklenti ile Amazon ve Hepsiburada gibi sitelerdeki ürünlerin geçmiş fiyatlarını görebiliyorsunuz. Örneğin çılgın kasım indirimleri gibi bir iddia ile sürekli reklam yapan bir internet sitesinde uzun zamandır satın almak istediğiniz ürünü buluyorsunuz ve bu ürünün sitedeki geçmiş fiyatlarını görerek gerçekten indirim mi var yoksa indirimden önce bindirim mi yapılmış tespit edebilmiş oluyorsunuz.

bindirim indirim

2. Akakçe

Akakçe platformu da ürünlerin farklı sitelerdeki fiyatlarını ve en düşük fiyat bazında geçmiş fiyat grafiklerini 6 aylık olarak inceleyebildiğiniz bir fiyat takip platformu. akakce.com adresinden giriş yaparak akakçe'ye kayıt olmanız durumunda takibe aldığınız ürünlerin fiyat değişimlerini size anında mail atıyor ve sınırlı stoklu fiyat düşüşlerinde zaman avantajı sağlayarak almayı planladığınız ürünleri daha ucuza almış olabiliyorsunuz.

akakçe fiyat takip

Akakçe'nin fiyat düşüşü bildirim özelliğini kullanabilmek için siteye ücretsiz olarak kayıt olmanız gerekiyor. Döviz etkisinin bütün ürünlere nasıl yansıdığını da yukarıdaki ekran görüntüsünden görebilirsiniz.

3. Cimri

cimri.com'dan da dönemsel kampanyaları, fiyat değişimlerini ve geçmiş fiyat analizlerini takip edebilirsiniz.

cimri fiyat geçmişi4. Epey

epey.com'dan da hem ürünlerin teknik özelliklerini karşılaştırabilir, hem de hangi sitelerde daha ucuza satıldığını görebilirsiniz.

epey.com ürün karşılaştır

Advertiser Guy

06.11.2020 14:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Alışveriş Sitelerinde Bindirimden İndirim Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.