5.00 / 1 oy

Akmayan siyah göz kalemi markası tavsiyesi

Sıcak hava, ter, nem değil benim sorunum. Hangi mevsim hangi koşullar altında olursa olsun ya da ne marka alırsam alayım gözümde hiç bir siyah kalem durmuyor. Ya akıp gözümün içine giriyor ya da göz kapağımın üstünde birikiyor fakat hiç bir koşulda tamamen ilk sürdüğüm şekliyle durmuyor. Hatta bir defasında mağazanın birinde yine akmayan siyah göz kalemi aradığımı söylediğimde gözünüzdeki renk gri, üzerine sürmeyelim de temizleyip öyle deneyelim demişti de o aslında siyah waterproof göz kalemi fakat benim gözümde kalıcığını yitiriyor diye cevap vermiştim. 

Herhangi bir marka önerisinden ziyade bir arkadaşımın önerisi şu şekildeydi: gözün pınarı yani iç kısmına kulak temizleme pamuğu (daha hijyenik olduğu için) yardımıyla bir miktar pudra sürüp göz kalemini pudradan sonra gözünüze uyguluyorsunuz. Bu şekilde kalemin kalıcı olduğunu söylemişti. Ben göz pınarına pudra sürmeye cesaret edemiyorum o ayrı konu. Siz denemek isterseniz diye not düşmek istedim. Fakat bence asıl etken göz kaleminden çok cilt yapınızla ilgili. Yani yağlı bir göz çezreniz varsa ne yaparsanız yapın gün sonunu çıkarmanız zor gibi. 

Tavsiye üzerine kullanıp da bende kalıcı olmayan siyah göz kalemlerini buraya yazayım. Belki sizde kalıcı olur. bende özellikle asansörlü göz kalemleri daha kalıcıydı yani diğerlerine göre, neden bilmiyorum. 

  • Clinique quickliner for eyes
  • Mac'in tüm kalemleri
  • Victoria's secret'ın kalemleri
  • Max factor kohl pencil
  • Nivea stay on eye pencil (bir zamanlar)

Sizin kullanıp memnun kaldığınız ürünler neler?

 

 

eda34

03.12.2020 01:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akmayan siyah göz kalemi markası tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.