5.00 / 1 oy

Kepek sorununu yenmek için saç yıkama önerileri

Kepek sorununu yenmek için çok araştırma yapmış ve denemediği şampuan ve saç bakım ürünü kalmamış birisi olarak kendi problemimi çok basit bir saç yıkama alışkanlığı değişikliği ile yendim. Sıcak su ile banyı yapma alışkanlığına sahip birisi olduğum için saçlarımı da sıcak suyla yıkıyordum ve bir süre meraktan sadece saçlarımı ılığa yakın sıcaklıktaki su ile yıkamaya karar verdim. Saç şampuanlaması bittikten sonra kalan banyoyu yine sıcak suyla yapmaya devam ettim.

Saçlarımdaki kepek problemi belki sıfırlanmadı ama bu süreç içerisinde saç diplerimdeki kuruluğun yol açtığı kepeklenmenin çok aza indiğini söyleyebilirim. Son bir aydır uyguladığım bu yeni saç yıkama su sıcaklığı değişikliğini en az birkaç ay daha devam ettirerek sonuçları gözlemlemeye devam edeceğim. Benim gibi kepek probleminin kaynağını bulmakta güçlük çekenler için dikkat etmeleri ve olası bir çözüm elde etmelerini gerektirecek önemde bir faktör olabilir bu. Sıcak suyun deriyi tahriş ettiğini ve soyulan saç derisinin de kepeğe yol açtığını düşünüyorum, ılık su ile bu problemi yenmiş gibi oldum ve benzer durumdaki arkadaşlara da denemelerini tavsiye ediyorum.

Not: saç diplerimi tırnaklamaktan da vazgeçtim, bunun da etkisi olabilir. Daha masaj yapar gibi yavaş ve yumuşak bir şekilde yıkıyorum artık saçlarımı.

fatihtansel

06.10.2020 02:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 26 Nisan 2022 00:50
    0

    uygulama yanlış olduktan sonra kepek şampuanı falan hikaye zaten hiçbir işe yaramıyorlar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kepek sorununu yenmek için saç yıkama önerileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.