5.00 / 1 oy

Topuktaki Nasır Nasıl Geçer?

Topuk nasırı, bildiğim kadarıyla herkesin ayağında oluşan ve çoğu kişiyi rahatsız bile etmeyen doğal bir vücut reaksiyonu. Fazla ayakta duran kişilerde ayakların arka topuk kısmında bir tabaka oluşuyor, tıpku müzisyenlerin parmaklarında çok sık kullandıkları boğumların vücut tarafından acımaması için nasırlaşması gibi sertleşiyor.

Ayak nasırını aynı gün geçirdiğini iddia eden kliniklerin reklamlarını sürekli görüyorum ama google'daki yorumları hiç olumlu olmadığı için evde kendi kendime krem ya da doğal ürünler kullanarak bu nasırı geçirmek istiyorum ama topuk nasırını geçiren şeyler nelerdir bilemiyorum.

Ayağa sürer sürmez bu sert deriyi düşürecek bir krem olsa da inanmam, bunun yerine bu deriyi soyup atabilecek kadar yumuşatabilen callus softener benzeri medikal ilaçlar var. Alıp evde kendim uygulamayı denesem sizce nasırları kendim kazıyabilir miyim yoksa bir uzmanın yapması daha mı mantıklı olur?

kartal20

18.08.2020 18:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Aralık 2020 16:18
    0

    Ürederm ve üresal tarzında nemlendirici kremlerle birlikte madecassol, fito ve hametan tarzındaki onarıcı kremleri isterseniz karıştırarak, isterseniz de birlikte kullanarak geceleri temizlediğiniz topuklarınıza sürün. En az bir hafta boyunca uygulayın. Sonuca siz de şaşıracaksınız. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Topuktaki Nasır Nasıl Geçer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.