5.00 / 1 oy

Akıllı Saat Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Akıllı teknolojiler zaten yeterince her tarafımızı sardılar, cebimizdeki telefon zaten her şeye yetmiyor mu, akıllı saat ile telefonun yetersiz kaldığı neyi yapabilirim gibi sorularınız varsa yakın zamanda akıllı saat kullanmaya başlamış ve şimdilik de saatin hayatına kattığı konfordan çok memnun olan birisi olarak bu soruları aşağıdaki cevaplarla yanıtlayabilirim.

- Akıllı saatlerin şık durmak ya da telefona gelen bildirimleri direk saatten göstermek gibi özellikleri zaten var. Ama telefonda zaten olan bu özellikler yerine benim daha çol ilgimi çeken şey üzerlerindeki sensör teknolojileri oldu. Örneğin kolunuza takacağınız bir akıllı saat ile sürekli olarak oksijen seviyenizi takip edebilirsiniz ve eğer hareket gerektiren hobileriniz oksijen seviyenizde değişmelere yol açarsa saatiniz hemen sizi uyaracaktır.

- Nabız ölçümü sayesinde spor yaparken nabız değerlerini kontrol edebilir ve daha verimli bir spor çalışması yapabilirsiniz.

- Akıllı saatler, nabız verileri ile kalp atışlarınızı ve nefes düzeninizi de takip ederler, hatta uyurken kolunuzdan çıkartmamaya alışabilirseniz siz uyurken bile bu verileri takip etmeye devam ederler.

- Saatten bahsedip de saatin zamanı gösterme özelliğini söylememek saçma olur :) Akıllı saatler size tercih ettiğiniz kişiselleştirilmiş ekranlarınzda zamanı, tarihi ve hatta bildirimleri ve telefonunuzdaki birçok uygulamanın ekranlarını da gösterirler. Sosyal medya bildirimleri de buna dahil.

- Telefonunuzu benim gibi sık kaybedenlerden birisi iseniz kaybettiğiniz telefonu saniyeler içerisinde bulabilmenizi sağlar.

- Telefonun radyasyonuna maruz kalmak yerine sadece akıllı saatle tüm iletişimlerimi çözebilme fikri de hoşuma gitti, gerçi arama işlemlerini artık kablosuz kulaklıklarla da yapabiliyoruz.

- Gereksiz aramalar (0850'li numaralar gibi) geldiğinde cebinizden telefonu çıkartma zahmetine girmeden aramayı saatten görüp reddedebilmek

- Telefonu cebinizden çıkartmanızı gerektiren bir çok bildirimi yine saatinizden görerek gereksiz zaman ve afor kaybından korunabilmek

- Sık sık merak ettiğiniz hava durumu gibi verileri anlık olarak  telefon yerine saatten görebilmek.

- Müzik ile ilgilenen kişiler metronom gibi gerekli araçları akıllı saatlerinden kullanabilirler

msecer

16.10.2020 19:57

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akıllı Saat Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.