5.00 / 1 oy

Access Point ile Router arasındaki fark nedir?

Hem Access Point'in hem de Router'ın bir alandaki internetin yetersiz kaldığı bölgelerde çekimin her tarafa yayılabilmesi gerektiği için kullanıldığını biliyordum ama bugün bir sohbet sırasında ters köşe olunca açayım okuyayım bari dedim, teknik konular fazla detaylı gelince onları da anlayamadım. Sonuç network bilmeyen düz insana anlayabileceği şekilde Access Point ile Router arasındaki farkları anlatabilecek birisi var mı aramızda?

seaman

12.08.2019 19:09

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 9 Ekim 2020 21:12
    3

    router, modemden gelen bağantıyı çok cihaza paylaştıran donanım anlamına geliyor. mevcut ürünler hem router hem de modem olma özelliğine sahip oldukları için artık doğrudan duvardan gelen bağlantıyı da cihazlara kablolu ve kablosuz olarak paylaştırabiliyorlar. access point ise mevcut router'ın mesafe olarak uzak kaldığı noktalarda bu bağlantıyı tekrarlayabilmek için mevcut router'dan gelen kablo ile bu bağlantıyı tekrarlayan cihazlara verilen isim. hem modem, hem access point, hem de router olan ürünler ile bu ayrımlara hiç bakmadan bağlantınızı duvardaki kablodan alarak başlayıp, istediğiniz kadar access point cihaza router'dan çekeceğiniz ethernet kablosu ile yayabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Access Point ile Router arasındaki fark nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.