5.00 / 1 oy

3D Yazıcı ile Desteksiz Havaya Çıktı Almak

Ortası boş bir tasarımı sabah Cura'da çıktı almak üzere dilimledim, ortası boş olduğu için de touching buildplate olacak şekilde destek attım ve yazıcııya koyarak baskıyı başlattım. Baskı %20'lere gelince ortadaki boşluğa hiçbir destek atılmadığını fark ettim ve çıktı bozulacağı için biraz keyfim kaçtı ama ibretlik olsun fotoğrafını çeker paylaşırım dediğim için baskıyı da durdurmadım. 1 saat kadar sonra bir baktım ki havada olan  bölgeye de bir şekilde baskı almayı başarmış cihaz (Creality Ender 3d Pro) .

cura desteksiz 3d baskı

Cura'da bu garipliği anlamlandırabilmek için support (destek) özelliği hem touching buildplate hem de everywhere olacak şekilde birer dilimleme yaptım ve her ikisini de önizlemede kontrol ettim. Cidden sadece yere basan noktalarda destek kullanmak istediğimde cihaz hiçbir destek almayacak şekilde GCode'lar üretilmiş. Sonuç olarak alt katmanlarda biraz bel verme olsa da sonuçtan memnunum.

cuneytsaglam

16.05.2020 12:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
3D Yazıcı ile Desteksiz Havaya Çıktı Almak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.