5.00 / 1 oy

Aç karnına kahve içmek zararlı mı?

Beslenme hakkında karşıt görüşlerin hüküm sürdüğü birçok konuya aç karnına kahve içmek de eklenmiş durumda. Bazı uzmanlara göre hazır suda çözünen kahveler dışındaki kahveler yani Türk Kahvesi ve filtre kahve gibi kaliteli kahvelerin içilmesi sağlığa faydalıyken bazı uzmanlar ise tam tersini savunarak midenin asidik yapısı sebebiyle aç karnına kahve tüketiminin kanser de dahil olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkardığını belirtmekte. 

Özellikle intermitten fasting yapanların yani aralıklı orucu beslenme düzeni edinenlerin (ketojenik beslenenler için kahvenin içine hindistan cevizi yağı gibi esanslar da katılınca), kurtarıcısı olan kahve tüketimi enerji vermesi ve tok tutması açısından sağlıklı denirken aksi görüşler insanın kafasını karıştırmıyor değil. Birşeyleri doğru yapmaya çalışırken gözden kaçırılan detaylar hayatınızı zorlaştırmaması adına başlamadan önce uzmana danışmak daha aklıllıca olacaktır. Konu hakkında bilgisi olanların yardımını beklerim. Kahveyi özellikle sabahları aç karnına tüketmeyi seviyorum fakat aç karnına kahve içmenin zararı var mıdır? Zararlıysa ne gibi zararı bulunmaktadır?

lalll

08.09.2020 06:56

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 14 Kasım 2021 10:15
  4

  ben de işten eve gelince hemen dolaptan bir bira açıp kafaya diken film karakterlerine çok özenirdim ama eve geldiğimde hep deli gibi aç olduğum için hiç aç karnına bira falan uğralamam diyorum ve direk yemeğe girişiyorum. onlarda iş çıkışı bira içme kültürü de var mesela, biz iş çıkışı kebapçıya ciğerciye falan gidiyoruz mesela çok daha mantıklı.

 • 26 Mart 2022 20:33
  1

  kahveden önce tuzlu bir şey canınız istemese bile tatlı bir kruvasan ya da kek gibi bir şeyi altlık yaparsanız midenizin kahve sebebiyle yanması olasılığını da azaltmış olursunuz, çok da inatlaşmaya gerek yok yani bence

 • 14 Kasım 2021 07:33
  1

  aç karnına kahve içmek de asitii kola gibi içecekler içmek de zararlıdır. filmlerde her gördüğünüze özenmeyin ve özellikle kendi beslenme alışkanlıklarınızda yer almayan zararlı şeylere bünyenizi alıştırmak için gereksiz çaba harcamayın derim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aç karnına kahve içmek zararlı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.