5.00 / 1 oy

Aç karnına kahve içmek zararlı mı?

Beslenme hakkında karşıt görüşlerin hüküm sürdüğü birçok konuya aç karnına kahve içmek de eklenmiş durumda. Bazı uzmanlara göre hazır suda çözünen kahveler dışındaki kahveler yani Türk Kahvesi ve filtre kahve gibi kaliteli kahvelerin içilmesi sağlığa faydalıyken bazı uzmanlar ise tam tersini savunarak midenin asidik yapısı sebebiyle aç karnına kahve tüketiminin kanser de dahil olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkardığını belirtmekte. 

Özellikle intermitten fasting yapanların yani aralıklı orucu beslenme düzeni edinenlerin (ketojenik beslenenler için kahvenin içine hindistan cevizi yağı gibi esanslar da katılınca), kurtarıcısı olan kahve tüketimi enerji vermesi ve tok tutması açısından sağlıklı denirken aksi görüşler insanın kafasını karıştırmıyor değil. Birşeyleri doğru yapmaya çalışırken gözden kaçırılan detaylar hayatınızı zorlaştırmaması adına başlamadan önce uzmana danışmak daha aklıllıca olacaktır. Konu hakkında bilgisi olanların yardımını beklerim. Kahveyi özellikle sabahları aç karnına tüketmeyi seviyorum fakat aç karnına kahve içmenin zararı var mıdır? Zararlıysa ne gibi zararı bulunmaktadır?

lalll

08.09.2020 06:56

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aç karnına kahve içmek zararlı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.