5.00 / 1 oy

70 yaş üzeri için aşı sırası ne zaman gelecek?

Koronavirüs için aşı uygulamalarının çok başarılı olarak yürütüldüğünü düşünüyorum. Çok zor organize edilebilecek ve takip edilebilecek bir durumda aşı haritasını (covid19asi.saglik.gov.tr) devreye alıp buradan hem il bazlı, hem de grup bazlı bilgilendirmelerin anlık olarak yapılabiliyor olması müthiş. Aşağıdaki tabloyu da aşı haritası sitesinden aldım. Sitede verilen bilgilere göre 80 yaş üzeri (80 yaş üzeri) yaşlılarımızın aşılanmasına geçilmiş durumda. Benim ailem için beklediğim grup ise 70-74 yaş arası olan C5 grubu.

aşı sırası yaşlar

70 yaş için aşı sırasının ne zaman başlayacağına dair bir öngörü ya da duyuru bulamadım internette. Bilgisi olan olursa paylaşabilir mi?

Edit: yazar yazmaz C4 (75-79) yaş aralığına gelindiğini fark ettim. İnanılmaz bir hız.

E.Boztaş

29.01.2021 00:35

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 29 Ocak 2021 02:22
    6

    benim de beklediğimden çok hızlı ilerliyor çalışmalar, yeni parti aşılar da gelmiş. tarih görmedim ben de ama çok uzun süreceğini düşünmüyorum.

  • 23 Nisan 2022 14:10
    0

    nereden nereye geldi süreç, vaka sayılarının azalmasında aşıların etkisi büyük ama o aşıların bağışıklık etkisi geçince ne olacak merak ediyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
70 yaş üzeri için aşı sırası ne zaman gelecek?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.