5.00 / 1 oy

30 Kasım 2020'deki Yeni yasaklar neler?

Daha geçen hafta yeni kısıtlamalar getirilmişken -restoranların evlere servis ve paket servise geçmesi ile haftasonu belirli saatler arasında sokağa çıkma yasaklarının gelmesi gibi- bu yasakların yeterli olmadığı görülmüş ki yeni yasakların da neler olduğu dün (30 Kasım 2020) açıklandı. Haftaiçi her gün 21.00'den ertesi gün sabah 05.00'e kadar sokağa çıkma yasağı olurken haftasonu ise cuma günleri akşam 21.00'den pazartesi günleri sabah 05.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 

Getirilen sokağa çıkma yasaklarının bazılarının kafasında soru işareti yarattığını görüyoruz. Bazıları 01.12.2020 salı akşamından itibaren kısıtlı sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söylerken diğerleri bu hafta cuma günü 04.12.2020 cuma akşamından itibaren yasakların başlayacağını iddia ediyor. Bir önceki kısıtlamada şehirlerarası ulaşımda kısıtlama yoktu. Bu sefer de aynı şekilde mi? Neticede haftalar öncesinde alınmış biletlerimiz mevcut. Yine bir önceki kısıtlamada spor salaonları için bir şey söylenmemişti bu seferki yasaklarda spor salonları ile ilgili bir kısıtlama mevcut mu?

Bir önceki kısıtlamadan farklı olarak kamu kuruluşlarının çalışma saatleri 10.00 ile 16.00 saatleri arasında sınırlandırılmıştır. Muhtemelen özel bankalar da yine çalışma saatlerini değiştireceklerdir. Genellikle çalıştığınız bankalar sms ve e-mail aracılığıyla durumdan sizi haberdar ediyor. Peki restoranların ya da okulların açık olup olmaması durumunda bir değişiklik var mı? Ya da gözden kaçan başka bir kısıtlama bulunuyor mu? 

 

sanem

01.12.2020 10:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
30 Kasım 2020'deki Yeni yasaklar neler?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.