5.00 / 1 oy

Balkonda bitkileri ve çöpleri parçalayan saksağanları uzaklaştırmak

Saksağanları şaşkın tipleri ve komik bakışları ile sempatik bulan birisiyim ama havaların ısınması ile birlikte aramız bozuldu. Balkona ektiğim havuçların tümünü topraktan alıp sağa sola atıyorlar, hafta sonları da sokağa çıkma yasağı olduğu için koşetleyerek balkona kaldırdığım çöp poşetlerini delerek balkonda ortalığa çöplerin yayılmasına yol açıyorlar. Güvercinlerin ve saksağanların beslenmesi için duvara ekmek kırıntıları bırakıyordum ama kırıntıları güvercinlere yedirmedikleri gibi kendileri de tenezzül etmiyorlar. Bu tatlı görünüşlü kuşlarla arama mesafe koymam gerektiğini anlayrak artık balkondan nasıl uzak tutabileceğimi araştırmaya başladım. Önce samandan yapılmış bir korkuluk edinerek üzerine çocuk kıyafetleri giydirdim belki insan sanır da çekinirler gelmezler diye ama ne sosyal hayvanlarmış, gelip gelip korkuluğu da gagalayarak onu da paramparça ettiler. Saksağanları balkondan uzaklaştırabilmek için bildiğiniz etkili başka bir yol var mı?

sangre

10.05.2020 08:06

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Ekim 2021 00:34
    0

    en kötüsü de bitkinin ince bir dalının üzerine konmaya çalışırken bitkiyi kırmaları oluyor. korkuluk benzeri bir oyuncak koymayı denedim ama cansız olduğunu anlayabiliyorlar ve zerre çekinmiyorlar korkuluktan. eskiden olduğu gibi yansıtıcı cd'ler asıp balkon dekorasyonumu bozmak da istemiyorum, ben de bu konuda bir çözüm arayışındayım.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Balkonda bitkileri ve çöpleri parçalayan saksağanları uzaklaştırmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.