5.00 / 1 oy

2. El Elektronik Sigara Satışı Yasak Mı?

Evde çekmeceleri düzenlerken yıllar önce belki kullanırım diye satın aldığım bir elektronik sigara buldum, bir kere bile kullanmamışım öyle de durmuş. İnternetten satayım dedim ama letgo'da ve sahibinden'de hiç elektronik sigara ilanı görmeyince jeton düştü, elektronik sigaralar yasaklanmıştı ve bu yasak ikinci el satışlara da yansımış demek ki.

Peki bu (Joyetech Ego One Elektronik Sigara Seti diye geçiyor faturasında) elektronik sigarayı artık içmeyeceğime de göre çöpe mi atmalıyım yoksa herhangi bir amaçla içindeki elektroniği iş görür mü? Yasal bir şekilde satışını yapabileceğim bir platform varsa da çöpe atacağıma satmak isterim açıkçası. 5 yıl önce 250 TL para vermişim, şimdi eski bir model olduğu için muhtemelen para etmiyordur ama yasal bir şekilde ikinci el elektronik sigara satışı yapılan bir yer varsa orada satarım hiç olmazsa üç beş birşey eder çöpe gideceğine.

2. el sigara satmak yasak mıdır, değilse yasal olarak satışının gerçekleştiği bir site bilen varsa adresini yazabilir mi?

adnuf

13.11.2020 14:50

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 13 Kasım 2020 15:38
    2

    bildiğim kadarıyla sıfırı da ikinci eli de artık ticari olarak alım satım yapılamıyor, dolayısıyla tümden yasak gibi düşünebilirsiniz. hatıra olsun diye saklayabilirsiniz ya da kullanmayacaksanız çöpe atabilirsiniz.

  • 9 Ekim 2021 00:08
    2

    sıfır elektronik sigara satışı da yasak, binealeyh bütün elektronik sigaraların satışı yasak. tümden gelim yaparak ikinci el elektronik sigara diye bir şeyin zaten olmaması beklenir, ama varsa bile yasak olacağını tahmin etmek de çok zor olmamalı. ilk çıktığında çok acayip modaydı, kiminki daha çok duman çıkartıyor diye youtube videoları falan çekiliyordu ama erken biten bir akım oldu.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
2. El Elektronik Sigara Satışı Yasak Mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.